Belgian IPA Browar Flying Dog Grupa docelowa Piwne Freaki Styl piwa

Wkurwiona dziwka z latającego psa

Wkurwiona dziwka z latającego psa

Byłem ostatnio U Fotografa (a kto nie był?) tuż po otwarciu i miałem przyjemność uścisnąć rękę prezesa i v-ce prezesa. Porozmawiałem z Michałem Paterem i polecił mi on Belgian Style IPA z Flying Doga.

Piwo ma zajebistą nazwę „Raging Bitch” czyli wkurwiona dziwka. Gdyby warzone było w Polsce to bardziej subtelnie można by je nazwać Dolores i też każdy wiedziałby o co chodzi 😉 A kto nie wie to odsyłam do „Poranka(ku?) kojota”.

W tym miejscu chciałbym podziękować Michałowi za zajebistą poradę, albowiem piwo jest ciekawe i zmienne jak nastrój kobiety w ciąży. Mnogiej.

Po ogrzaniu w smaku czuć na finiszu coś jak śmietankę 30%, albo posmak mascarpone. Czuję też jakiś miód, który nie jest chyba z utlenienia bo piwo jeszcze ma 3 m-ce ważności no i jest mocne bo ma 8,3%.

Oprócz tego zapach ziarna jak na tej przyczepie z owsem co ją opisywałem jakiś czas temu. Jeśli ktoś z Was kiedykolwiek uczestniczył w żniwach to doskonale wie o jakim zapachu mówię. Chyba, że ktoś wpadł pod kombajn…wtedy już nic nie czuje.

Piwo jest ciekawe i nieprzewidywalne niczym impreza, której się nie planowało.Wiecie jak to jest: planujecie sobie spokojny wieczór z piwem/dziewczyną/chłopakiem/winem, a nad randem budzicie się w melinie trzymając rękę w spodniach obcego gościa podczas gdy fotki z wieczoru są już u rodziców, żony i proboszcza.

Charakteryzując je muszę napisać chyba najgłupszą rzecz na świecie: piwo nie jest ani słodkie, ani gorzkie i zarazem słodkie i goryczkowe. Zbalansowane idealnie jak twarz Megan Fox, a ja bawię się doskonale pijąc je tak jak bym był na randce z prof. Bartoszewskim – nie ma nudy.

Po zapowiedziach Michała spodziewałem się czegoś w stylu Deep Love z Ale Browaru, ale to co mam w szkle jest znacznie ciekawsze. No i o dziwo nie ma w nim nic z Belgii.

Raging-bitch-338x600

 

Browar: Flying Dog

Styl piwa: Belgian IPA

Wysokość ekstraktu: 18 blg

Zawartość alkoholu: 8.3%

IBU: 60

Barwa: Ciemnozłota

Piana: obfita, drobnopęcherzykowa

Cena: ~15 zł

 

avatar
Napisane przez

Misio Kororowy