Browar Grupa docelowa Pietra Piwne Freaki Styl piwa Witbier

Colomba – czyli żniwa z dzieciństwa

Colomba – czyli żniwa z dzieciństwa

Kiedyś pewnego lata po żniwach bawiliśmy się z bratem na przyczepie pełnej zboża. Wtedy też ku naszemu przerażeniu z obory wybiegła zdziczała świnia skutecznie uniemożliwiając nam opuszczenie tegoż pojazdu.

Mniej więcej tak samo pachnie to piwo. Oczywiście nie świnią, ani pełnymi gaciami, ale właśnie zbożem. Niestety bananów ani nic fajnego czy to w wita, czy z weizena nie udało mi się wychwycić (Bo nie wiem też do końca jaki to styl gdyż niestety „niśt parlewu franse”).

Po wypiciu większej części naczynia i zamieszaniu gdzieś przebąknał mi po nosie groszek, ale wiadomo – upierdliwy klient zawsze znajdzie jakieś wady.

Wracając do tamtego feralnego dnia – gdyby wtedy (abstrahując od tego, że byłem mocno nieletni) ktoś dałby mi do wypicia to piwo na poprawę nastroju to wcale nie czułbym się lepiej.

Etykieta natomiast jest bardzo ciekawa. Przedstawia nieco wrogą i zawstydzoną kobietę. Z pewnością to piwowar(ka?). Nie ma się co dziwić jej wyrazowi twarzy. Gdybym ja puszczał takie piwo w świat aż z Francji też bym chował zawstydzoną głowę w kapturze.

Browar: Pietra

Styl Piwa: Witbier

Wysokość ekstraktu:

Zawartość alkoholu: 5%

IBU:

Barwa: Jasnozłota, mętna

Piana: wysoka, grubopęcherzykowa 

Temperatura: 10 st. C.

Cena: 6 PLN

Colomba

avatar
Napisane przez

Misio Kororowy