Pils Piwne Freaki Wąsosz

Zamach na rewolucję

Zamach na rewolucję

Wąsosz. Browar znany z serii z wąsem. Piw pysznych lecz nowofalowych postanowił zrobić zamach na rewolucję. Uwarzył w swych ścianach piwo o ekstrakcie jednocyfrowym !! W czasach, gdzie stouta kąpie się w płatkach skóry z młodych dziewic karmionych kubańskim rumem w co trzecią pełnię księżyca. W czasach gdzie 100 IBU jest dla mięczaków. W czasach, w których by czymś zaskoczyć konsumenta należy upchać w piwie papryczkę chili. Najlepiej z miętą i gałązką oliwną.

W takich to właśnie czasach Wąsosz puszcza w Polskę pilsa o wdzięcznej nazwie Polka. Piwo ma fajną, choć krótką żyjącą piankę. Ale za to zapach i smak to poezja. Świetna odskocznia od nowej fali i cytrusowotropikalnożywicznotrawiastych aromatów i smaków. Wspaniały słodowy zapach i smak. Lekko chlebowy. Chmielu w zasadzie nie czuć, a jego obecność objawia się miłą, nienachalną goryczką. Od dziś, jak będę chciał na chwilę odetchnąć od wszystkiego co rewolucyjne i nowofalowe, to z chęcią sięgnę po Polkę.

Craftowcy – na mury. Hipsterzy – iphony w dłonie. Trzeba bronić piwnej rewolucji, bo Polka pokazuje, że i pilsem można !!!

_DSC0572

Browar: Wąsosz

Styl: Pils

Wysokość ekstraktu: 9

Zawartość alkoholu: 4,1%

IBU:

Barwa: Złota. Śliczna

Temperatura: 8 st. C

Cena: coś koło czterech zeta

avatar
Napisane przez

Majk