Belgia Dubbel Piwne Freaki

Wisienka na torcie

Wisienka na torcie

Każdy człowiek na świecie powinien spróbować tego piwa. Westmalle Trappist Dubbel. Już nazwa jest szlachetna jak co najmniej Golden State Warriors, czy Urlich von Jungingen. Dodatkowo za piwem przemawia fakt, że na szyjce butelki trapiści umieścili taką miłą wypustkę. To ukłon w stronę fanów, którzy buteleczek po piwie używają do celów innych niż tylko przechowywanie płynów.

Kończąc butelkowe rozmarzenie muszę przyznać, że uwielbiam w piwach trapistów pianę, której czapa jest wielka jak pogromca Tytanica. Coś świetnego. Dodatkowo w odróżnieniu od lodowców, piana ta nic sobie nie robi z globalnego ocieplenia i trzyma się w szkle do ostatniego łyka trunku. A łykać jest co, bo piwo w aromacie i smaku jest zacne. Piwo pachnie owocowo, ale w sensie owocowego, drożdzowego ciasta. Zapach jest miły i kojarzy mi się z czymś przyjemnym. Na przykład z drożdzóweczką babci. Taką wiecie: „zjedz wnusiu bo słabo wyglądasz”.

W smaku jest równie zacnie. Słodkawo owocowy smak. W tle przewijają się delikatne drożdże. Alkohol jest również obecny, ale nie jest nachalny jak ja po wódce. Wszystko to współgra w piwie pięknie. Westmalle zrobiło na mnie naprawdę spore wrażenie, a dla tych nie do końca przekonanych polecam popić tym piwem ciasto biszkoptowe. Prawdziwa rozkosz w ustach. Mniam.

_DSC0411

 

Browar: Westmalle Abbey (Belgia)

Styl: Dubbel

Wysokość ekstraktu: nie podali mnisi

Zawartość alkoholu: 7%

IBU: .

Barwa: Ciemny brąz. Klarowne

Temperatura: 11 st

Cena: 8,99 zł (ALMA)

avatar
Napisane przez

Majk