Cascadian Dark Ale (Black IPA) Piwne Freaki Trzech Kumpli

Trzech Kumpli – Blackcyl

Trzech Kumpli – Blackcyl

Jeden z bardziej wkurzających browarów rzemieślniczych w Polsce. Wkurzają mnie odkąd ich piwa dostępne są na rynku. Wkurzali mnie już w czasach, gdy lali swe piwa do małych buteleczek. Trzech Kumpli. Tacy kumple z nich, że ich piwa są w Lublinie nie do zdobycia. W internetach też ciężko. Wkurzali mnie, bo ich piwa zbierały bardzo pochlebne recenzje, a ja nie mogłem się ich napić. Jak jakiś pieprzony wielbłąd na pustyni. Środek lokomocji beduina. Ehhh. Wszystko wina Tuska i Trzech Kumpli 😉

Ale los się do mnie odwrócił. Dorwałem ich piwa. Wszystkie cztery. Rzeczywiście dobre, a pierwszym jakie pojawi się na Szyszkach jest piwo najnowsze. Piwo czarne jak smoła. Piwo dobre jak program wyborczy partii razem, ale w odróżnieniu od wszystkich pajaców debatujących w telewizji piwo spełni nasze oczekiwania.

Przelane do szkła, nie zaskakuje pianą. Nie zaskakuje, bo wiedziałem, że piana w tym piwie ma moc. Lekko przybrudzona. Gęsta jak śmietana. Trwała. Świetna piana. Swoją drogą. Też słyszeliście kiedyś osiedlowe opinie, że w pianie jest najwięcej alko? Hahah. To Blackcylem, można by się nieźle uchlać, bo na upartego piwo to można by wypić całe sącząc pianę, bo ta trzyma się na powierzchni przez całą degustację.

Aromat to świeże cytrusy i trochę żywicy. Dobrą robotę robi tu Simcoe. Czuć żywicę i igły. Jak dla mnie, to troszkę zbyt mocno przebijają się nuty ciemnych słodów. Kwaskowość, kawa. Zbyt blisko do stouta. Całe szczęście chmiel nad tym góruje, więc się nie czepiam.

W smaku również pierwsze wrażenie są stoutowe. Kawa i czekolada. Na szczęście, po chwili do głosu znów dochodzi chmiel w sosnowym, iglastym charakterze. Goryczka jest na dość wysokim poziomie, ale chyba niższym niż deklarowane 75 IBU. Piwo jest dość pełne, robi w ustach robotę. Wszystko jest tutaj czyste, bezbłędne. W aromacie i smaku brak jakiś nieprzyjemnych dodatków. Bardzo przyjemne i pijalne piwo. Złapałem Blackcyla. A Wy?

Browar: Trzech Kumpli

Styl: Black IPA

Wysokość ekstraktu: 16

Zawartość alkoholu: 6,9 %

IBU: 75 IBU. Goryczka zdecydowana, ale nie męcząca.

Piana: Beżowa. Bardzo trwała

Barwa: Czarne, nieprzejrzyste.

avatar
Napisane przez

Majk