Belgia Piwne Freaki Triple

The Rewoluszion is kamming

The Rewoluszion is kamming

Rewolucja nadchodzi jak głosi tytuł. Ale co to za rewolucja?! Patrząc na etę tego piwa to jakiegoś baletu się spodziewałem, a nie rewolucji. Goście z bagnetami to skradają się jak pijany gimnazjalista do domu, by matka nie zorientowała się, że cyknęli trzy piwka za blokiem. No ogólnie z baletami mi się to kojarzy niż z rewolucją, czy wojną. Ale to pewnie tylko graficzny wstęp do rewolucji i moje chore rozkminy. W końcu piwo zwie się Jembe de Bois, czyli Bić w Gębę po Ghańsku, czyli rewolucja jak w mordę strzelił. No zobaczmy.

Piana niemrawa i nierewolucyjna. Jakby nasi okopali się w Warszawie tak wątle, jak wątła jest tu piana, to dziś nie kręcono by filmów o Powstaniu. Słabo. Gdy ta już opadała, ze szkła zawaniało białym winem, kwaśnością i lekko owocami z przewagą brzoskwini. No jakoś mnie nie zwaliło to z nóg, niczym rewolucyjny gong w dziub, ale wybaczcie. Nie spodziewałem się gonga już po pianie  🙂

W pierwszych łykach (w kolejnych też) w smakowaniu Rewolucyjnego Strzała w Gębę przeszkadzały mi dwie rzeczy: zbyt kwaśno i bardzo za bardzo duże nasycenie. Trochę tak ulubionym „szampanie” Polaków, czyli „gristoje za moje”, czy jak to się tam nazywa. W kwaśności tej ciągle czuć jednak brzoskwinkę, a wraz z ogrzaniem w tle majaczy lekko banan, czyli kwaskowa baza wspierana przez słodkie owoce i na koniec wysadzająca gębę armia rewolucyjnych bąbelków.

No ja nie wiem, ale jakoś to wszystko mi się kupy nie trzymało. Może to kwestia przeżarcia mojego prosięcego gardła wysokoibuwymi ejlami (zastrzegę chyba tę nazwę), ale zdecydowanie piwo to nie zrobiło na mnie żadnego, nawet najmniejszego wrażenia. Ot do wypcia, zapomnienia. Nawet kapsel nie został, bo golas 😉

 

_DSC0485

 

Browar: De la Sanne

Styl: Triple Ale

Wysokość ekstraktu:

Zawartość alkoholu: 8%

IBU: nienapisali

Barwa: słomkowe. lekko zmętnione.

Temperatura: 8 st. C.

Cena: 14 PLN (kupione przez internety smakpiwa.pl )

avatar
Napisane przez

Majk

  • qpkers

    No aż dziw bierze, że nie wyczułeś rewolucji w tym piwie. To piwna rewolucja przyszła i Cię wyruchała jak w dowcipie o Burdelu u Sióstr Urszulanek.

  • Kororowy Gąsior

    Jeśli piwna rewolucja zna się na robocie i jest cycatą azjatką to niech mnie rucha ile wlezie.