American Wheat Brokreacja Piwne Freaki

The Farmer Brokreacja

The Farmer Brokreacja

Na wstępie trzeba pochwalić ekipę BroKreacji za zajebiste etykiety. Koleżka z butelki (farmer) przypomina mi łudząco mojego wuefistę z liceum. Fajeczki w kanciapie z piłkami, mega dystans do siebie i przekozacki klimat na lekcjach wuefu. Jakby wszyscy nauczyciele traktowali tak uczniów, to dzieciaki nie kombinowały by zwolnień. Frekwencja wzrosłaby do 100%. Za to skojarzenie z etykiety, piwo na wejściu ma plusa. Butelki BroKreacji wyróżniają się na półce. To jest dobra droga. Zanim otworzyłem to piwo, wiedziałem z recenzji, że jest ono dobre. Chwalone. Ale jako wielki fan Stachurskiego, jestem „typ niepokorny”, więc sprawdzimy dziś razem co kryje się w tej prze ładnej butelczynie.

Piwo przelane do szkła prezentuje się wyśmienicie. Złoto, apetycznie zmętnione. Na złocie ładna czapa białej, gęstej piany. Jest tu wszystko co być powinno. Zupełnie jak na weselu pełnym wódki i śmierdzących potem wujków (to komplement był). Farmer pachnie owocami cytrusowymi i zbożem. Takim przyjemnym zbożem. Miałem kiedyś działkę. Na wsi. Idąc do sklepu mijałem młyn. Pachniało przy nim zbożem. Miło. Apetycznie. Dokładnie tak jak w Farmerze.

Smak to kontynuacja zbożowości zmieszanej z cytrusami. Na języku przewijają się delikatne, kwaskowe nuty, powodując, ze piwo jest jeszcze bardziej pijalne niż jest. Całości dopełnia konkretna kontra w postaci cytrusowej goryczki. Goryczka bardzo fajnie współgra ze słodową podstawą tego piwa. Słodowa podstawa w postaci zboża i pieczywa wzmacnia się z każdym łykiem (i stopniem ogrzania), przez co mogłaby stawać się męcząca. Całe szczęście goryczka czuwa do ostatniego łyka. Internety nie kłamały. Bardzo smaczne, pijalne piwo.

Browar: BroKreacja

Styl: American Wheat

Wysokość ekstraktu: 12

Zawartość alkoholu: 5 %

IBU: 40. Bardzo fajna, cytrusowa goryczka

Piana: Biała, gęsta. Długo utrzymująca się

Barwa: Złoto. Zmętnione

 

avatar
Napisane przez

Majk