India Pale Ale Piwa codzienne Wielka Brytania

Twisted isted misted kissed Thistle IPA

Twisted isted misted kissed Thistle IPA

W Almie w łapy wpadło mi w oko ładnie opakowane piwo. Buteleczka i etykieta na prawdę robią robotę. Butelka jest biała niczym po oranżadzie ze sklepiku. Zajebiście pokazuje fajną, herbacianą barwę piwa, co dodatkowo zachęca do jego zakupu.

Po przelaniu do szkła nie spodziewajcie się zbyt wiele po pianie. Uciekła gdzieś szybciutko, jakby wiedziała, że w kierunek Wyspy-> Polandia to zupełnie nie ten kierunek, jaki wybierają zdrowi na umyśle. Piwo jest troszkę za bardzo nasycone w mojej opinii, ale mogę się nie znać 😛

W aromacie jest lekko trawiaście i herbaciano. Nie szukajcie tutaj cytrusów, jak w większości nowofalowych IPA. W smaku jest podobnie. Piwo jest stonowane i bardzo poprawne. Słodowe z lekką nutą trawiasto przyprawową. Freaka rozczaruje, ale zdecydowanie warto poczęstować tym piwem kogoś, kto dopiero zaczyna swą piwną przygodę z trunkami ambitniejszymi niż Taterka.

Tak sobię opisuję zanotowane po degustacji wrażenia, a fakt jest taki, że kupiłem to piwo oczami. Dla etykiety i kapsla 🙂 Nazwa nawiązuje do zakręconego osta (taka roślina, co ma bodzaki, jak mówiło się u nas na dzielni 25 lat temu). Ale o co chodzi z tym ostem to nie wiem. Ktoś coś wie?

_DSC0477

 

Browar: Belhaven (Szkocja)

Styl: IPA

Wysokość ekstraktu:

Zawartość alkoholu: 5,6%

IBU: .

Barwa: Ciemna herbata

Temperatura: nie pamiętam, ale raczej cieplejsze niż zimeniejsze

Cena: 8,99 zł (ALMA)

avatar
Napisane przez

Majk