Browar Grupa docelowa Piwne Freaki Styl piwa Szał Piw Triple

Szczun – bardzo ciekawy triple z browaru SzałPiw

Szczun – bardzo ciekawy triple z browaru SzałPiw

Swego czasu wystawało się z kolesiami pod blokiem, pod klatką, na schodach (nasi rodzice napisaliby „pod trzepakiem”). Stało się i zawsze dziwnym trafem przytrafiała się jakaś przygoda. A to przebiegający nie wiadomo skąd i nie wiadomo dokąd pies ugryzł kolegę w nogę. A to parkujący pod sklepem sałaciarz nie zaciągnął ręcznego i auto stoczyło się tak nie fortunnie, że wypieprzyło prawie całe rusztowanie remontowe stojące przy 11 piętrowym wieżowcu (wtedy byłem przekonany, że jest to katastrofa porównywalna z późniejszym WTC i jakie było moje rozczarowanie, że nie wspomnieli o tej tragedii nawet w lokalnych wieczornych wiadomościach).

Tak się stało i przeżywało różne głupie rzeczy wcale się o ich przeżywanie nie prosząc. Domyślam się, że podobnie jest i w Poznaniu. Stoją „chłopacy” w bramach i czekają. Czekają na przygodę, czekają na dwa zeta. Czekają, bo akurat nic lepszego nie mają do roboty (choć dzisiaj, mając jakiś dystans do tamtych czasów, myślę, że robota by się znalazła. Po prostu się nie chciało). A jak czekają, to robią nie zawsze przemyślane rzeczy, co może się różnie skończyć

Taki właśnie stojący koleżka jest głównym bohaterem nazwy i etykiety piwa Szczun. I z piwem tym jest dokładnie, jak w opisie powyżej i tym koleżką.

Kupiłem go, bo babka w sklepie zachwalała klientowi przede mną (czy nie tak tłumaczą się łobuzy w szkole? „wziąłem, bo wszyscy brali”). Kupiłem go, bo miałem wolny wieczór, więc i mogłem zaryzykować przygodę. Jak się okazało piwo jest sympatyczne, ma zajebistą pianę, jest fajne w smaku, zapachu i wysyceniu. Było w nim być wszystko co w dobrym piwie być powinno. No ale niestety, jest w nim jednej rzeczy za dużo.

I tutaj znów widzę zbieżność między Szczunem lanym z butli do szkła, a Szczunem stojącym w bramie. Obaj osobnicy mają w sobie sporo za dużą zawartość alkoholu co nigdy nie wróży nic dobrego. W obu przypadkach oznaką dnia następnego może okazać się ból głowy, co trochę dyskwalifikuje to piwo z mojej listy piw ulubionych.

Choć z drugiej strony, nie mogę winić piwa za to, że nie umiem poprzestać na jednym danego wieczora. To w sumie Szczun powinien być zły na mnie, a nie ja na Szczuna 😉

Kororowy Gąsior.

_DSC0233

_DSC0234

_DSC0231

Na koniec fotka kapsla. Zdjęcie zrobiłem mu właściwie tylko dlatego, że był porysowany jakby na tym właśnie kapslu panowie z Szału Piw dowieźli to piwo z Poznania do Lublina.

_DSC0232

Etykieta zejść z butelki nie chciała ni cholery, wiec zapisuję ją sobie tutaj w wersji cyfrowej, tak dla wspomnień (będę je zbierał, póki mi sił starczy, mimo, że ten drugi z bloga uważa to za stratę życia i czasu;) )

szczun_szalpiw

Browar: Szał Piw

Styl piwa: Triple.

Alkohol: 8,1%

Zawartość ekstraktu: 19 blg.

IBU: 

Barwa: Herbaciano miodowa. Słaba przejrzysta

Piana: Biała, gęsta, idealna i ładnie koronkująca szkło do samego dna.

Temperatura podania: 9-12 st.C.

Cena: 8,95 zł

avatar
Napisane przez

Majk