Browar Brown Ale Grupa docelowa Piwne Freaki Rogue

Śniadaniowy Hazelnut Brown Nectar

Śniadaniowy Hazelnut Brown Nectar

Czy zakładając, że nie jest się członkiem patologicznej rodziny z niebieską kartą w MOPRze piwo może pachnieć jak śniadanie, które jadało się za młodu i jednocześnie nie być zepsute? (podaję tę informację, żeby uprzedzić pytania: nie, nie wali jajem).

Skoro zadałem tak głupie pytanie to oczywiście odpowiedź może być tylko jedna i z szacunku dla Waszej inteligencji nie będę jej podawał.

Mój ojciec pracował w Niemczech (co w końcu go zabiło), ale kilkanaście lat temu kiedy jeszcze żył, a w Polsce rządził AWS i Unia Pracy przywoził nam wariację na temat knopersów, ale bez tej białej mlecznej mazi, którą dodają pod ostatni wafelek. Czyli zwykła czekolada orzechowa z waflem. Zajadałem się nimi w szkole na przekór reklamowej propagandzie: za dwadzieścia pięć dziesiąta rano.

I tu właśnie przechodzimy do piwa, które piję czyli „Hazelnut Brown Nectar” z browaru Rogue. Zakupiłem je po poradzie Michała Patera z Fotografa za co wielkie dzięki.

Piwo jak wyżej wspomniałem aromatem zaskakuje jak informacja o nieplanowanej ciąży. Dodatkowo wyczuć można zapach zbliżony do mokrego chleba, ale w miłym tego zapachu znaczeniu (czy to zdanie w ogóle jest po polsku?).

W smaku zaskakuje nieco mniej, bo orzechy są nadal, ale już bez wafelka i bez wspomnień. Ilość dodanego chmielu zasługuje na oklaski bo łysy koleś z etykiety dodał go w sam raz idealnie. Gdyby istniała doskonała miara chmielu do piwa tak jak istnieje wzór metra z Sevres to to piwo mogłoby stanowić doskonały przykład. Nie zagłusza smaku orzechów, a z drugiej strony jest go na tyle dużo, że fajnie kontruje słodowość i być może mdłość piwa, gdyby orzechów było za dużo.

Na etykiecie jak widać na świątecznej fotce (tutaj prośba do Was o pochwały i lajki dla kochanej żony, która przystrajała chuineczkę) jest łysy koleś, który wygląda na nołlajfa i macha do nas kuflem. Wnioskuję, że to piwowar odpowiedzialny za to piwo. Jeśli tak trzeba wyglądać, żeby warzyć tak dobre piwa to z pewnością byłbym w stanie ponieść taką cenę. Wszystkim ciekawym nowych piwnych doznań gorąco polecam.


Hazelnut-Brown-Nectar-338x600

Browar: Rogue Ales

Styl piwa: Brown Ale

Zawartość alkoholu: 6%

Wysokość Ekstraktu: 14%

IBU: 33

Barwa: Brązowa, Brunatna

Piana: Obfita drobnopęcherzykowa

Temperatura: 14 st. C.

Cena: –

 

 

 

avatar
Napisane przez

Misio Kororowy