Piwne Freaki Porter

Sierra Nevada. Porter

Sierra Nevada. Porter

Klasyka. Zawsze kojarzyła mi się ze starymi ludźmi, moczem i nudą. Tak było przez jakieś naście lat. Pobrałem pierwszą komunię, zacząłem rozglądać się za laskami. Przerobiłem pierwsze pocałunki i wyjazdy nad jezioro. W tym gdzieś okresie dowiedziałem się, że: a) klasyka to nie tylko muzyka klasyczna (ta dalej kojarzy mi się z nudą), b) klasyka to nie to samo co klasyk. I był to przełom w mym życiu. Nie pierwszy i nie ostatni przełom. Od tamtej pory cenię klasyki. Auta, utwory muzyczne, filmy. Cenię też piwa, które są klasykami.

Taki Porter z amerykańskiego browaru Sierra Nevada. Klasyk. Każdy, kto uznaje się za piwnego piwosza zboczeńca powinien go spróbować. Choćby po to, by wsadzić sobie kapsel. Pod poduszkę lub gdzie indziej. Must have. Trzeba i już. A jeszcze lepsze jest to, że się nie rozczarujecie. Świetne piwo. Ciemny brąz z niezbyt obfitą, lecz żywotną pianą. W zapachu mamy słodycz. Mamy lekki karmel. Mamy czekoladę, taką słodką. Mamy też aromaty od palonych słodów. Czekoladę gorzką i lekką kawę. Czuć też chmiel. Delikatnie. Ziołowo. Przyjemnie mnie mizia po nosie. Wzorcowo.

W smaku? Pamiętajmy, że jest to Porter. Nie Porter bałtycki. Nie Stout. W smaku jest delikatniej niż znamy z wymienionych dwóch. Czuć palone słody, ale delikatnie. Czuć czekoladę. Co jest fajne, to goryczka. Naprawdę wyczuwalna. Pije się to tak przyjemnie, że aż żal. Żal, że mała butelka. Szybko znika. Cieszmy się kochać klasyki. Tak szybko znikają. Pyszne.

avatar
Napisane przez

Majk

 • Acid

  Bardzo fajnie prowadzony blog !! Czekam na kolejne wpisy 😉 Pozdrawiam

  • Kororowy Majk

   thx

 • bonev

  Jedyny blog o piwie jaki znam pisany w tym stylu. Jedyny w swoim rodzaju, nie ma takiego drugiego.

 • KiepuR

  Kiedy jakieś nagrania z piwni?

  • Kororowy Majk

   Nadchodzą. W sierpniu już zaczną się pojawiać 🙂

  • Kororowy Majk

   to dobrze, czy źle? 😀

 • Łuki

  To wspaniale 🙂 właśnie trafiłem na wasz blog i kanał i żałuje że tak późno go odkryłem 🙂 dobra robota! tak trzymajcie

  • Kororowy Majk

   Dzięki 🙂