Piwne Freaki Pszeniczne Ale Raduga

Raduga Some Wheat is cool

Raduga Some Wheat is cool

Napierdala żarem po głowie tak, że włosy usychają. Chodzą po necie opinie, że w taki upał nie trzeba myć głowy, bo łupież wyparowuje, ale to niepotwierdzone opinie Ja na przykład poszedłem w niedzielę do kościoła z prześcieradłem przyklejonym do pleców, bo mimo pomocy trzech sąsiadów, nie daliśmy rady oderwać go od zapoconego cielska. Sytuacja byłaby poważna, gdyby nie to, że mamy w sklepach zajebiste piwa będące swego rodzaju antidotum na panującą aurę. Dziś padło na nowy wypust z browaru Raduga. Odpuszczamy sobie googlanie i szukanie do czego nawiązuje śliczna lalunia na etykiecie. Piwo powinno nazywać się „Some Wheat is cool” bo jest tak pyszne, że z ledwością powstrzymałem wzwód przed poniedziałkowym wypadem do roboty (nie chcem, ale muszem).

Piękna czapa zbitej białej piany przykrywa szczętnie zajebisty cytrusowy zapach tej amerykańskiej pszenicy. Gdy piana odpuści (wcale niechętnie) w nos uderzają nas kolejno: tony cytrusów i trawa cytrynowa (nie kłamali na etykiecie, że jej sypnęli do piwa). Przy degustacji czułem też pot sąsiadów, którzy postanowili urządzić swym dzieciom turnus na balkonie obok, ale to chyba nie ma znaczenia, bo piszemy o piwie.

Ale zapach to zapach. Zapach nie nawodni nam bebechów, takich jak jelito, wątroba, czy w końcu nerki, ususzonych jak pole kukurydzy z filmu „Kręgi”. Czym prędzej ciumknąłem pierwszy łyczek pozostawiając połowę szklanki pełnej (pesymiści czytają w tym miejscu „pustej”). Orzeźwiająca moc tego napitku jest nie do przecenienia. Amerykańskie chmiele i potężna dawka trawy cytrynowej. Delikatna cytrusowa goryczka i dość wysokie wysycenie. Już dawno nic nie zrobiło mi tak dobrze w ustach. Piwo jest po prostu idealne na letnie gorące dni. Kto jeszcze nie usechł, ten wskakuje w swe granatowe Kuboty i biegnie do sklepu po „Some like it hot”. Warto.

_DSC0744

 

Browar:  Raduga

Styl: American Wheat

Wysokość ekstraktu: 13,1

Zawartość alkoholu: 5%

IBU: goryczka wyczuwalna. Bardzo przyjemna

Piana: Biała, drobno pęcherzykowa. Świetna

Barwa: Złota. Lekkie zmętnienie

Temperatura: Coś pod 10 stopni.

 

avatar
Napisane przez

Majk