Browar Gościszewo Grupa docelowa Piwne Freaki

Polowanie z „Darzym Borem”

Polowanie z „Darzym Borem”

Gdyby ktoś rok temu zasnął przy piciu jakiegoś piwa z Gościszewa i obudził się dziś z nową butelką w ręku to doznałby szoku. Kiedyś etykietom i kapslowi bliżej było do Koreba, a dziś zdecydowanie przebijają one wiele browarów konktraktowych i craftowych w Polsce.

Duża zmiana nastąpiła też w stylach proponowanych przez inicjatywę rodzinną p. Czarneckich, bo wędzonki w ich wykonaniu sobie nie przypominam (ale może ktoś mnie poprawi?)

Mówmy jednak o samym piwie czyli „Darz Bór”. Kopyr w swoim filmie nt. tego piwa wspominał, że właściciele browaru polują na dziki i stąd taka nazwa. Nigdy nie byłem na polowaniu, a jedynemu myśliwemu, którego znam nigdy nie dałbym broni do ręki (jest z PiSu).

Niemniej jednak gdybym miał iść na polowanie to wyobrażałbym je sobie dokładnie w takich samych aromatach i smakach jak to piwo. Może nie samo polowanie, ale to co po nim następuje czyli nazwijmy to ładnie „zwolnienie z małżeńskiej etykiety” lub po męsku: najebka przy ognisku.

Własnej roboty szynka mojego teścia, którą mam w lodówce pachnie mniej wędzonie (istnieje takie słowo?) niż to piwo. Tak jak kupowane kabanosy, które leżą półkę wyżej. Dodatkowo piwo pachnie dymem typowo ogniskowym wspartym bardzo lekką brzoskwinią (to dopiero najebka na bogato co? 😉 ).

W smaku zaś oprócz wspomnianej już wędzonki jest dobry, solidny smak słodu kontrowany odpowiednią ilością chmielu.

Gdyby kiedyś przyszło mi pójść na polowanie straty w ofiarach byłyby wyższe niż 1. Ja zabity, a kumpel z PiSu postrzelony. Na szczęście mając do wyboru takie piwo mogę bawić się w polowanie u siebie w domu, w zimową noc.

Tym, którzy mają niewielką tolerancję na wędzoność polecam, bo choć jej nie brakuje to jest bardzo gładka. Kto chce tylko dużej ilości dymu niech szuka dalej, a kto nie lubi wędzonych piw niech idzie na polowanie.

Browar: Gościszewo

Styl Piwa: Rauchbier

Wysokość ekstraktu: 14 blg

Zawartość alkoholu: 6%

IBU: –

Barwa: Ciemno bursztynowa, miedziana

Piana: Średnia, średnio i grubopęcherzykowa

Cena: ~6 PLN

dzaszbor

avatar
Napisane przez

Misio Kororowy