India Pale Ale Piwne Freaki Piwowarownia

Piwowarownia – Kameleon IPA

Piwowarownia – Kameleon IPA

Misio Kororowy 12.01.2016

Lubię wszystkie gady. Oczywiście jedne mniej jak np. pająki, które wyglądają jak skrzyżowanie szatana z Urzędem Skarbowym, lub żółwie, które są po prostu nudne. Żyją po 100 lat w tempie tak wolnym, że królik tyle samo zajęć przeżywa w 20 dni swojego życia po czym umiera i nie zawraca nikomu dupy swoją obecnością. Inne gady lubię bardziej jak np. agamy, czy gekony czy właśnie kameleony. Kameleon bowiem zdobi etykietę piwa z Piwowarowni. Piwo o nazwie Kameleon IPA czyli single hop IPA na chmielu Sorachi Ace. Zapytacie po co wobec tego ten żółw na fotkach? Odpowiedź jest prosta. To też gad – tak jak kameleon, a ponadto moja progenitura wygrała to w kinder niespodziance, za którą dałem 3,45 PLN i nie chce się tym bawić. (sic!) Wobec tego, żeby się nie zmarnowało, bo gówniarz nie docenia (a, że trochę pasuje do koncepcji) to wsadziłem skorupnego gada na fotkę.

Co to za chmiel ten soraczi? To japończyk. Wprawdzie hodowany także poza krajem kwitnącej wiśni, ale niezmiennie kojarzący się z tą krainą. Spytacie pewnie jakie cechy wnosi do piwa? Wg tzw. listy Macierewicza na którą składają się doświadczenia piwowarów domowych są to nuty: mydlane, cytrynowe (nie mylić z cytrusowymi), kokosowe i mandarynkowe. Żeby więc nie było tak łatwo scharakteryzować ten chmiel to ja dodam od siebie nuty cynamonowe i biszkoptowe.

W Kameleonie IBU wynosi 70. Gdyby napisali 30 też bym w to uwierzył. Ten chmiel jest bardzo łagodny jeśli chodzi o goryczkę i nadaje się dla każdego, kto dopiero zaczyna obcować z craftem. Pokazuje bardzo dużo nut niespotykanych w chmielach europejskich i amerykańskich nie demolując przy tym kubków smakowych goryczką na poziomie 1 mln 800 tys. IBU. W aromacie dominuje ciastko świąteczne czyli cynamon z biszkoptem. W smaku zaś czuć wyraźnie cytrynę, po której do głosu dochodzą słodowe nuty po to, żeby na końcu zostawić finisz bardzo lekkiej i kulturalnej gorycze.

Do czego więc porównać to piwo?

Do tej pani: Scarlett-Johansson-scarlett-johansson-184266_1600_1200

Z jednej strony olśniewa miłosierdziem i delikatnością jak kobieca wersja Jezusa, a z drugiej jest ciekawa, intrygująca i potrafi pokazać pazur jak tu: blogs-the-feed-lucy-scarlett-johansson-movie-review-gq

Dla tych, którzy przede wszystkim wyznają patriarchat (nazwijmy ich Słusznymi) gardząc słabą płcią mamy lepsze porównanie: comment_XCvgjZqqWPbimmthIqD5fFJvERh9eBR4

 

Komu więc polecić Kameleon IPA? Wielu ludziom. Wymieńmy ich

1) Wielbicielom gadów, a zwłaszcza kameleonów (I pamiętajmy: nie kupuj gada dziecku, jeśli nie znasz się na jego hodowli chuju!!!)

2) Fanom Scarlett Johansson

3) Wyborcom Rysia Petru, bądź jego sympatykom

4) Wszystkim, którzy szukają ciekawego piwa niekoniecznie z amerykańskim chmielem

5) Wszystkim, którzy dopiero wchodzą w świat craftu, a nie chcą się od razu rzucać na głęboką wodę zwaną goryczką

SONY DSC
SONY DSC

 

avatar
Napisane przez

Misio Kororowy