Browar Baba Jaga. HopoRaptus
American IPA (AIPA) Baba Jaga Piwa codzienne

Browar Baba Jaga. HopoRaptus

Rózne są piwa. Nie ma takich, które nie nadają się do wypicia. Bądźmy ludźmi. Każde piwo da się wypić, kwestia zmiany celu picia. Ale dla koncepcji wpisu, przyjmuję, że są takie piwa, które nie nadają się do wypicia. Z drugiej strony mamy tez piwa, które wyrywają nas z butów. Po wylizaniu ostatniej kropli ze szkła żałujemy, że opieka społeczna nie przyznała nam więcej kartek na zakup drugiej butelki.

Read More
Waszczukowe. Ruda Maruda. Red AIPA
American IPA (AIPA) Piwne Freaki

Waszczukowe. Ruda Maruda. Red AIPA

Każdy ma taką. Jak nie w domu, to w robocie. Jak nie w robocie, to w przedszkolu lub gimnazjum. Cieszmy się kochać gimnazja. Tak szybko odchodzą. Każdy ma lub zna taką marudę. Maruda. Bo ruda jest wyłącznie rymowanym dodatkiem. Na etykiecie to nie maruda, a zołza jakaś. Byłaby niezła laska, ale ma nos jak Adaś Małysz, a to nie pozwala mi o niej myśleć w kategoriach seksualnych.

Read More
Browar Zakładowy. Produkt Wzorcowy AIPA
American IPA (AIPA) Piwne Freaki Zakładowy

Browar Zakładowy. Produkt Wzorcowy AIPA

Wzorce można mieć różne. Dla jednych wzorcem jest Wentworth Miller, publiczności szerzej znany jako „skazany na śmierć”. Dla innych wzorcem będzie Papież. Jeszcze inni, za wzorzec człowieka traktowali będą Jarka Kaczyńskiego. O ludziach mamy napisane, ale że nie jest to blog o ludziach, napiszmy kilka słów o piwie. Jaki jest dla Was produkt wzorcowy? Czy będzie to ciężki, lepki i złożony RIS? A może APA, leciutka i zwiewna jak kupa spadająca z samolotu linii Warszawa – Frankfurt? Podpowiedź próbują dać chłopaki z Browaru Zakładowego, wypuszczając na rynek amerykańską ipę. Bez ogródek nazwali ją „Produkt Wzorcowy”, by nie było wątpliwości.

Read More
HopKins. Golden State AIPA
American IPA (AIPA) HopKins Piwne Freaki

HopKins. Golden State AIPA

Paczką przyszło. Prezent taki. I tak bym kupił, więc nie ma to większego znaczenia. Koszykówkę lubię. Kiedyś kochałem. 4 treningi w tygodniu plus mecz. To nie byle co. Chciałem być zawodowcem. Dziś zostały mi po tym tylko krzywe palce u rąk i bolące z byle powodu kolana. Sport to zdrowie mówili. Zwłaszcza streetball na asfalcie, mówili.

Read More
AntyBrowar. Propaganda. Red AIPA.
American IPA (AIPA) AntyBrowar Piwne Freaki

AntyBrowar. Propaganda. Red AIPA.

Jak żyć pijąc piwo rzemieślnicze? Jak żyć?
Przychodzi ta godzina. Godzina meczu. W piłeczkę. Kto mnie zna, ten wie, że przynajmniej 3 godziny w tygodniu poświęcam na oglądanie piłki. W samotności. Na kanapie. Taki wiecie? Emocjonalny reset mózgu. Oczywiście na kanapę zabieram ze sobą piwo. No i tutaj pojawia się kłopot. Kłopot bogactwa. Bo od pewnego czasu poziom piw rzemieślniczych jest tak wysoki, że jest kłopot ze spokojnym oglądaniem kopaczy.

Read More
Page 1 of 4