ArcyBrowar. Dark Earl Grey IPA.
Cascadian Dark Ale (Black IPA) Piwne Freaki

ArcyBrowar. Dark Earl Grey IPA.

(pisane w piątek) Ależ mi się dziś nie chce. Nic mi się nie chce. Nawet narzekać, że się nie chce się nie chce. Piątek. Trzynastego. Nie chce mi się nawet pisać, że przesądy, że lipa. Arcyniechce mi się. Coś w ten deseń. Całe szczęście jest blog. Szyszeczki moje. Tu mi się zawsze chce. Nawet jak mi się nie chce, to i tak coś skrobnę, tu mi się chcę. 

Read More
Browar Faktoria. DeadWood. Double Black IPA
Cascadian Dark Ale (Black IPA) Faktoria Piwne Freaki

Browar Faktoria. DeadWood. Double Black IPA

Przed nami świetne piwo. Na etykiecie mamy ładną historyjkę o miłym Panu niegrzecznym, który robił notoryczną rozróbę w pewnym miasteczku na Dzikim Zachodzie. Browar Faktoria, jako znani wszem i wobec fascynaci małych miasteczek w środku amerykańskich pustkowi, tak zajarali się tą opowieścią, że postanowili nie być gorsi. Też narobili niezłej rozróby. Narozrabiali w tym, co robią najlepiej. Narozrabiali piwem.

Read More
Pinta. Hopus Jumbo
Cascadian Dark Ale (Black IPA) Pinta Piwne Freaki

Pinta. Hopus Jumbo

Już od najmłodszych lat podobało mi się wszystko co Jumbo. Jak sikałem w pieluchy to w mym życiu ważną rolę odgrywał Słonik Jumbo o komicznie wielkich uszach. Przyznam, trochę się tych uszu bałem, ale to pewnie dlatego, że miałem w szkole gościa o podobnie wielkich uszach. Rudego w dodatku. Później przyszedł czas Jumbojetów, czyli takich super ekstra wypas samolotów. Wiecie jak jest, każdy chłopczyk marzył by zostać pilotem.

Read More
Franca. Cascadian Dark Ale. Pracownia Piwa
Cascadian Dark Ale (Black IPA) Piwne Freaki Pracownia Piwa

Franca. Cascadian Dark Ale. Pracownia Piwa

Temat rzeka. Piwo uczy. Piwo radzi, piwo nigdy Cię nie zdradzi. Tak, tak. To prawda. Tak samo, jak to, że Kopernik była kobietą. Dlaczego o tym bredzę? Bo dzięki piwu nauczyłem się dziś, że franca, to wcale nie franca. Bo franca, to choroba, a potoczne określenie na 99,9% kobiet, to tylko zapożyczenie. 0,1% kobiet to kolejno: moja żonka, żonka Misia, moja mamcia, teściowa, sąsiadki, koleżanki z roboty (każda kobieta, na którą muszę uważać, by nie dała mi w pysk, niech dopisze się do listy i nie róbmy z tego problemów). Reszta kobiet, to france. Wredne baby. Zwłaszcza dla siebie nawzajem. Baby wcale nie są wredne dla swych chłopów. Nawet 10 lat po ślubie. Nie. Wredności bab do siebie nawzajem, dorównać może tylko i wyłącznie nocna chcica kotów pod śmietnikiem. Albo upartość kretów na rycie trawnika u nas, nie u sąsiada. Baby są w stanie pozabijać się o każdy milimetr w talii. O każdy włos z klaty chłopaka, który im się podoba. Wiecie z grubsza o co chodzi.

Read More
Pracownia Piwa. 100!
Cascadian Dark Ale (Black IPA) Piwne Freaki Pracownia Piwa

Pracownia Piwa. 100!

O ile mnie szare komórki nie oszukują, to piwo 100 powstało jakieś 400 warek temu. Ale mniemam, że okazało się tak w pytkę dobre, że Pracownia postanowiła uwarzyć je jeszcze raz. No i słusznie, bo dzięki temu, taki piwny amator jak ja jest w stanie go spróbować. Inaczej, takiemu piwnemu amatorowi urwało uszy przy samych zębach mądrości. Tak, tak. Mam je. Jeszcze nie wyrosły.

Read More
Page 1 of 3