Browar Trzech Kumpli. Smalltalk. American Pale Ale.
American Pale Ale Piwne Freaki Trzech Kumpli

Browar Trzech Kumpli. Smalltalk. American Pale Ale.

Siema. Przed nami piwo, którego nazwa jest kwintesencją tego bloga. Jest jego mottem. Smalltalk. Takie uprzejmościowe gadanie o niczym. Jest tylko jeden problem. Wedle etykiety tuż po smaltalku powinno nastąpić coś jeszcze. Konsumcja właściwa, czy cuś. U nas często nie występuje. Co zrobić. Życie.

Dziś mamy inne czasy. Gdy ja wymachiwałem językiem polskim, jako orężem do podrywania lasek, to zagadywanie wyglądało mniej więcej tak:

CH: Hej, widzę, że kolejną przerwę zaczytujesz się w tej książce. Mógłbym ją od Ciebie pożyczyć, gdy skończysz (książka w bibliotecznej okładce, ale to nie miało znaczenia, kto by ją czyłał).
DZ: Jasne. Lubię Coelho, a Ty?
CH: Słyszałem o nim.
….
(wiadome. Cel gadki był raczej ten sam co dziś, ale miało to jakieśręce i nogi.)

Dziś jest inaczej. Gadki służące za przygrywkę do rozmowy, czy czynów właściwych wyglądają mniej więcej tak:

Read More
Osowa Góra. Bydgoski Apacz.
American Pale Ale Piwne Freaki

Osowa Góra. Bydgoski Apacz.

To chyba jakiś świeży Browar. Oooo, Sowia Góra. W Bydgoszczu! Powiedziałby znany i lubiany śmieszek, zwany ministrem Rostowskim. Tak czy siak. To musi być jakaś fajna inicjatywa, bo wypiwszy kilka ich pierwszych piw, jestem w niebo wzięty. Pizga tu trochę w tym niebie dziś, ale cieszę się nie mniej.

Read More
BroKreacja. The Dealer American Pale Ale.
American Pale Ale Brokreacja Piwne Freaki

BroKreacja. The Dealer American Pale Ale.

Wdeptuję do sklepu. Patrzę na mą ulubioną półkę (sklep z alko, więc same ulubione). Patrzę. Patrzę, a tu diler. Wspomnienia wróciły. Pamiętacie słowo „kminić”. Kminiło się na dzielnicy. Jak nie na swojej, to na innej. Kminiło się małe torebki z zielonymi bobkami. Kminili wszyscy. Większość. Ja nie. Oczywiście, ale większość tak. Taka dzielnica. Takie czasy. Wspomnienia wróciły.

Read More
Browar Wrężel. Miś Wojtek
American Pale Ale Piwne Freaki Wrężel

Browar Wrężel. Miś Wojtek

Myślałem, że rzemieślniki do piwa wrzucili uz wszystko. Były śledzie, boczek, aframony i inne limonki. Nie kojarzyłem dotąd mięty. Jak Bozie kocham, a wiedzcie, że kocham. Praktykuję nawet. Na tacę rzadko daję, ale praktykuję. Dlaczego tej mięty nie dodawali, skoro praktykuję? O co chodzi? Czy to przez tę tacę.

Read More
Kormoran. 1 na 100
American Pale Ale Kormoran Piwa codzienne

Kormoran. 1 na 100

Znalazłem piwo na najbliższy miesiąc. Dlaczego miesiąc? Bo przez miesiąc będę oglądał piłę 5 dni w tygodniu. A jak oglądanie piły to i piwo. W ilościach niemałych. W dupie mam poranny ból głowy, więc szukałem. Dodatkowo, spożywanie alkoholu pięć razy w tygodniu nie uśmiecha się mi, mojej wątrobie, rodzinie i sąsiadom, więc musiałem ruszyć łbem i wymyślić jakiś kompromis. Czekałem na ten ruch. Czekałem, aż ktoś wymyśli piwo niskoalkoholowe, ale mające walory większe niż wizualne.

Read More
Page 1 of 4