Piwo Jasne Pełne. Historia pewnej paczki.
Jak

Piwo Jasne Pełne. Historia pewnej paczki.

Tak było. Sam widziałem…. Grażyna!! Paczka do Ciebie!! Znów żeś nazamawiała ciuchów z Zalando. Znów oddasz po tygodniu. Naucz się kultury w końcu Ty babo gruba! Grażka posłusznie odebrała i…
Piwo rzemieślnicze w hipermarketach?
Jak Piwne Freaki

Piwo rzemieślnicze w hipermarketach?

Przydarzyło mi się coś okropnego. Musiałem zrobić zakupy. Balet się w weekend szykuje. Wódkę będziemy pili, więc i zakąsić czymś trzeba. Spakowałem więc dziecko do auta i pognąłem w te pędy do hipermarketu. Do „Auchana” mam najbliżej lecz poniższy dramat mógłby rozegrać się równie dobrze w „Tesco”.

Wsadziłem synka w wózek. Tak łatwiej, poręczniej. A i mały się cieszy, bo myśli, że jest kierowcą. Miło spędzamy czas buszując pomiędzy kolejnymi półeczkami. Zagryzamy sobie bagietkę, popijamy Kubusia z marchwią. Oczywiście Kubuś do odstawienia na półkę po wypiciu. Jak to? Płacić za pustą butelkę? Co my? Głupki? Bagietkę opędzlujemy przed kasą do zera, więc tu problemu nie będzie. Rodzinna sielanka ojca z synem. Nic nie zapowiada tragedii, jaka rozegra się lada moment.

Read More
Warszawski Festiwal Piwa – jak się zachować
Jak

Warszawski Festiwal Piwa – jak się zachować

Z uwagi na to, że nasz poradnik odnośnie Światowych Dni Młodzieży zrobił furorę w Watykanie (za tłumaczenie dziękujemy Panu Paolo Cozza) paolo_cozza_650 (Kopiowanie) postanowiliśmy pomóc tym naszym czytelnikom, którzy nie radzą sobie ze swoimi problemami. Wielu z Was słysząc, że organizatorzy WFP nie dali za wygraną i robią kolejną edycję festiwalu pomyślało sobie „o kurwa skąd ja teraz wezmę kasę\wolne w pracy\wolne w domu\czyste majtki”. Krok po kroku radzimy więc co robić aby jakoś się tam dostać, napić piwa, zjeść paszę z fudtraka i przy masie szczęścia przybić piątkę z Kopyrem.

Read More
Co wziąć na ŚDM cz. 2
Jak

Co wziąć na ŚDM cz. 2

5. PIĄTEK

Wg programu odbywają się różne katechezy. Z uwagi na twoje dotychczasowe osiągnięcia zdecydowano się dać ci metalowy krzyżyk oraz pierścień i umożliwić prelekcję przed grupą gimnazjalistów. Będąc życiowym ignorantem nie masz nic ciekawego do powiedzenia, więc po prostu grasz z dziećmi w kapsle, które znalazłeś w swojej kieszeni po ostatnim nocnym czuwaniu. Zajęcia się kończą, a tobie znów sprzyja szczęście bowiem za realizację następnego pomysłu: wspólnego z dziećmi opróżnienia kartonu Sweet Cow twoje kontakty z papieżem uległyby znacznemu pogorszeniu. Bardzo możliwe też, że drogę powrotną spędziłbyś z przodu autokaru, gdzie wraz z wąsatą siostrą Kornelią kazano by ci śpiewać Barkę. Wieczorem ma miejsce droga krzyżowa. Trzeba się nachodzić zwłaszcza, że dostąpiłeś zaszczytu niesienia w lektyce arcybiskupa gnieźnieńskiego. W takim wypadku stanowczo odradzamy wysoko procentowe piwa, proponując z ich miejsce Grodziskie, lub 1/100 z Kormorana. 

Read More
Co wziąć na ŚDM
Jak

Co wziąć na ŚDM

Światowe Dni Młodzieży już za pazuchą, więc wpisując się w nasz lifestyle’owo-chujowy styl radzimy Wam jakie piwa przygotować sobie na ŚDM tak, aby pasowały do konkretnych dni. Nie chcecie przecież wypaść blado na tle koleżanek z neokatechumenatu, które pod przykrywką rozmodlonych i nieświadomych owieczek przemycą na teren ŚDM najlepsze lambiki czy barli łajny. Jeśli więc zależy ci na tym, aby w oczach ww. koleżanek nie wyjść na niskochmielową lampucerę z różańcem ten wpis jest dla ciebie.

Read More
piwny foodtrack
Jak

piwny foodtrack

Mili,

Oświadczamy, że od dziś kororoweszyszki.pl zmieniają się z bloga piwnego na blog lajfstajlowy. W swojej arogancji będziemy mówić Wam jak macie żyć, co robić, oraz co z Wami jest nie tak. Startujemy z tzw. Dużej Delty i zamiast radzić Wam jaki kolor stringów założyć na najbliższe beer geek madness powiemy Wam jak świetnie utopić ciężko zarobione przez Was piniendze. Gotowi? Startujemy!

Read More
A Ty jak przeżyjesz zbliżające się EURO?
Jak

A Ty jak przeżyjesz zbliżające się EURO?

No dobra, dopadło i mnie. Pije to piwa, opisuję z różnym skutkiem, a wokoło szajba. Jadąc autem, słyszę w radiu, że Grosika boli już mniej. Noga boli. Znaczy kostka. Idąc ulicą widzę Pana RL przybijającego piąteczkę z Tomkiem Kotem (ten to jest prawdziwym kotem, szacun). Wszędzie piłka. Wszędzie piłkarze. I wiecie co? Ja się w to wpisuję. Ja chcę z tego czerpać garściami. Ja wiem, że balonik, że to, że tamto. Ale dlaczego mam przez najbliższe dni nie chodzić na dodatkowym kopie. Na dodatkowym, pozytywnym haju? Dlaczego nie żyć nadziejami? Dlaczego nie dać ponieść szybszemu biciu serca. Dlaczego, w niedzielę o 18 nie wykrzyczeć hymnu na całe gardło, wspólnie z milionami rodaków? Nie ważne, czy będą to Janusze, Zbyszki, Cześki, czy ktokolwiek inny. Będą to rodacy. Każdy na swój sposób będzie przeżywał tak samo.

Read More
Kilka „prawdziwych prawd” o krafcie? Odcinek 1, nie wiadomo, czy ostatni.
Jak

Kilka „prawdziwych prawd” o krafcie? Odcinek 1, nie wiadomo, czy ostatni.

Z kim pić piwo kraftowe?

Ogólnie, to nie bardzo jest z kim pić takie piwa? Na dzielnicy raczej nie, bo tam naród ciemny, łoi tatrę zamiast pinty. W gimnazjalnym kiblu z kumplami się tego nie napijesz, bo po primo drogie to w ciul i szkoda hajsu, a po duo, pali w gębę i na hejnał, w przerwie wypić się nie da. Chyba, że w przerwie obiadowej, ale wtedy to lepiej na fajeczkę skoczyć, za winkiel. Z laską też nie wypijesz, bo powie, żeś alkoholik myląc ekstrakt z voltażem. No lipa jakaś. Jest jeszcze szansa, że nie będziesz się wywyższał i spotkasz się z ziomkami nie patrząc nikomu w szkło. Nie nagabując, nie wymądrzając się. Szansa jest jednak tak nikła, że nie będę tej sytuacji tutaj opisywał. To nie wypada. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Jak pić piwo i się nie wymądrzać? Blee. Fuu. Nie da się. Nie przystoi. Jeśli już myślisz, że jesteś elitą elit, Krzyśkiem Jeżyną, zostaje Ci umówić się ze znajomymi, którzy, tak jak Ty gardzą wszystkim co nie ma na etykiecie wypisanego IBU.

Read More
Misja to jest w Afryce. Po co opisywać złe piwa?
Jak

Misja to jest w Afryce. Po co opisywać złe piwa?

Na czwartym, świdnickim zlocie miłośników pszczół dowiedziałem się, że jeśli chcę być super fajny to muszę wchodzić z czytelnikami w interakcję. Jestem dobrym uczniem, pamiętam jak dziś, że dostałem 4+ z anatomii tasiemca. Stąd dziś taki wpis.

Read More
Page 1 of 4