KingPin & Pracownia Piwa. Till Dawn India Pale Ale.
KingPin Piwne Freaki Pracownia Piwa

KingPin & Pracownia Piwa. Till Dawn India Pale Ale.

Dziś opowieść o tym jak ufoludek spotkał się z białym człowiekiem i balowali do białego rana. Od zmierzchu. Całą noc. Bez oszczędzania się. Bez zasłaniania rodziną, czy niedzielnym kościółkiem. Ostro. Na skraju zerwania filmu. Ale od początku. Zaczęło się od zwykłego „siema”, prostego podania ręki. Ufoludek był pierwszy. To on zagaił. „ejj? Biały? Chodź na piwo”. Wyglądało to mniej więcej tak jak na obrazku.

Read More
Pracownia Piwa. Hey Now Wheat Wine.
Barley Wine Piwne Freaki Pracownia Piwa

Pracownia Piwa. Hey Now Wheat Wine.

Jestem dziś mega szczęśliwy. Nie tylko dlatego, że w końcu mogę opalać swe owłosione łydki. Nie tylko dlatego, że wszystko mi od rana wychodzi. Jestem też szczęśliwy, że wczoraj wypiłem jedno piwo. Znaczy, mógłbym wypić ich więcej, może to wpłynełoby na mnie jeszcze pozytywniej. Tego nie wiem. Wiem za to, że piwo które wypiłem to mistrzostwo świata. Może być nawet w piłę kopaną, bo to mistrzostwo w świecie szanuje się najbardziej.

Read More
Franca. Cascadian Dark Ale. Pracownia Piwa
Cascadian Dark Ale (Black IPA) Piwne Freaki Pracownia Piwa

Franca. Cascadian Dark Ale. Pracownia Piwa

Temat rzeka. Piwo uczy. Piwo radzi, piwo nigdy Cię nie zdradzi. Tak, tak. To prawda. Tak samo, jak to, że Kopernik była kobietą. Dlaczego o tym bredzę? Bo dzięki piwu nauczyłem się dziś, że franca, to wcale nie franca. Bo franca, to choroba, a potoczne określenie na 99,9% kobiet, to tylko zapożyczenie. 0,1% kobiet to kolejno: moja żonka, żonka Misia, moja mamcia, teściowa, sąsiadki, koleżanki z roboty (każda kobieta, na którą muszę uważać, by nie dała mi w pysk, niech dopisze się do listy i nie róbmy z tego problemów). Reszta kobiet, to france. Wredne baby. Zwłaszcza dla siebie nawzajem. Baby wcale nie są wredne dla swych chłopów. Nawet 10 lat po ślubie. Nie. Wredności bab do siebie nawzajem, dorównać może tylko i wyłącznie nocna chcica kotów pod śmietnikiem. Albo upartość kretów na rycie trawnika u nas, nie u sąsiada. Baby są w stanie pozabijać się o każdy milimetr w talii. O każdy włos z klaty chłopaka, który im się podoba. Wiecie z grubsza o co chodzi.

Read More
Pracownia Piwa. 100!
Cascadian Dark Ale (Black IPA) Piwne Freaki Pracownia Piwa

Pracownia Piwa. 100!

O ile mnie szare komórki nie oszukują, to piwo 100 powstało jakieś 400 warek temu. Ale mniemam, że okazało się tak w pytkę dobre, że Pracownia postanowiła uwarzyć je jeszcze raz. No i słusznie, bo dzięki temu, taki piwny amator jak ja jest w stanie go spróbować. Inaczej, takiemu piwnemu amatorowi urwało uszy przy samych zębach mądrości. Tak, tak. Mam je. Jeszcze nie wyrosły.

Read More
Dragon Fire Pracownia Piwa
Imperial IPA Piwne Freaki Pracownia Piwa

Dragon Fire Pracownia Piwa

Jeśli ktoś warzy piwo i pozycjonuje go w stylu Pepper Rye Imperial IPA to może oznaczać tylko jedno. Ten ktoś ma pojęcie. O czymś na pewno. Jeśli nie o piwie, to już na pewno ma pojęcie o języku angielskim, bo nazwą tą zagiął 99% Anglików, wliczając w to siedemnaście milionów mieszkających w Anglii imigrantów.

Read More
Pracownia piwa 400!
Imperial IPA Piwne Freaki Pracownia Piwa

Pracownia piwa 400!

Nawet nie wiecie, jak bardzo cieszy mnie 400 warka uwarzona w podkrakowskiej Mydelcznice, twierdzy Pracowni Piwa. Idąc skrótem myślowym, można by pomyśleć, że pisze tu o tytułowym piwie uwarzonym właśnie na jubileusz 400 warki. Idąc tym samym skrótem można by ten wpis skończyć po pierwszym zdaniu, a tu nie ma tak łatwo. Jak już tu trafiłeś/aś, to pomęcz się jeszcze ze dwa akapity.

Read More
6 Joseph’s Street
Piwne Freaki Pracownia Piwa Stout

6 Joseph’s Street

Uwaga, uwaga. Achtung, achtung. Jedno z lepszych piw jakie pojawiło się na Szyszkach. O tym, że Pracownia Piwa jest świetna w warzeniu ciemnych piw wiedziałem z opowieści, z telewizji, z gazet i sieci łordl łajd łeb. Dziś przyszedł wieczór, w którym mogłem się o tym przekonać osobiście. Wziąłem w łapę niepozorną buteleczkę. Na niej nazwa „6 Joseph’s Stret”, a pod spodem napis Rye Stout. Żytni Stout. Czego te rzemieslniki nie wymyślą, pomyślałem, i wlałem piwo do szkła.

Read More
Pracownia Piwa Hey Now
American Wheat Piwne Freaki Pracownia Piwa

Pracownia Piwa Hey Now

To jeden z najbardziej oczekiwanych momentów w mym piwnym życiu. Moment oczekiwany już świadomie, dorośle, rzec by można. Poprzednie to oczekiwanie na nową dostawę Żywego w osiedlowym sklepie, czy Obolony  w Leclercu, lecz to było już dość dawno. Obecne oczekiwanie to już czasy teraźniejsze i ciągły żal o to, że brak czasu i „moje statusienie” nie pozwalają mi na kosztowanie wielu pysznych piw z Pracowni Piwa. A tu bach. Żal się skończył. Jak nie Mahomet do góry, to góra do Mahometa, czy jakoś tak. Pracownia zaczęła butelkować swoje piwa i dostępne są one już w naprawdę wielu miejscach naszego pięknego kraju.

Read More
Page 1 of 2