Browar Zakładowy. Mleczarz. Milk stout.
Piwne Freaki Stout Zakładowy

Browar Zakładowy. Mleczarz. Milk stout.

Od początku zacznijmy. Normalnie. Po ludzku. O co chodzi z milk stoutem? Otóż to jest coś co niektórzy zowią stoutem sweet. Z każdym słowem coraz bliżej rozwiązania zagadki, bo cymes polega na tym, że jest to stout z dodatkiem laktozy. Laktozy, czyli cukru mlecznego. Oszalali na punkcie czytania poradników parentingowych tatusiowie, mogliby pochrzanić całość z laktacją, ale nie. Darujmy sobie te skojarzenia. Zajmijmy się piwem.

Read More
Browar Zakładowy. Dom wczasowy. Pszeniczne IPA
India Pale Ale Piwa codzienne Zakładowy

Browar Zakładowy. Dom wczasowy. Pszeniczne IPA

No ja Wam powiem tak. Pies srał na Ciechocinek, na Busko Zdrój. Na Krynicę i inne takie. Od wczoraj dom wczasowy jest tylko jeden. Ja wiem. Ja zdaję sobie całkowicie sprawę, że wymienione nazwy to raczej kurorty dla starszyzny. Tych od ruchomej szczęki. Ale wybaczcie, „Dom wczasowy” tak mi się właśnie będzie kojarzył. Z kuracjuszami. Do wczoraj. Od dziś jest inaczej.

Read More
Browar Zakładowy. Ciężki ładunek Double IPA
Imperial IPA Piwne Freaki Zakładowy

Browar Zakładowy. Ciężki ładunek Double IPA

Hej, ja tu tylko na chwilę, bom nieczasowy w ciul. Wiecie, że dziecko może chorować nieprzerwanie tygodniami, by w końcu dostać mega gorączki w upał? Nie czaję tego, ale jest jak jest i czasu na alkoholizm brak. Niecałkowity na szczęście, więc ciachnąłem na dniach „Ciężki ładunek”. Chłopy z Zakładowego trochę przesadzili, bo pijałem ładunki cięższe, ale fakt tez taki, że to kawał piwska jest.

Read More
Browar Zakładowy. Po robocie. Porter wędzony
Piwne Freaki Wędzonki Zakładowy

Browar Zakładowy. Po robocie. Porter wędzony

Wczoraj była akcja. Akcja internetowa. Nie żadne tam „przekaż jeden procent na kulawego pieska kolegi”. Nie nie. Żadne takie. Wczoraj w internetach była akcja, zatytułowana „klikamy w Lubię to pod filmikiem Kopyra”. Wziąłem udział. Kliknąłem. I dzięki temu kliknięciu, jednemu z dziewięćdziesięciu milionów kliknięć, „awanturny” Tomasz spróbował drugiego już piwa z Zakładowego. Czarnej roboty. Filmu nie oglądałem, bo to nie modne. Mimo, że nie oglądałem, to i tak wiem, że padło tam słowo „fanboje Browaru Zakładowego”. Trzysłów taki. Czarna robota również została pochwalona, ale tego nie wiem, bo nie oglądałem.

Read More
Browar Zakładowy. Produkt Wzorcowy AIPA
American IPA (AIPA) Piwne Freaki Zakładowy

Browar Zakładowy. Produkt Wzorcowy AIPA

Wzorce można mieć różne. Dla jednych wzorcem jest Wentworth Miller, publiczności szerzej znany jako „skazany na śmierć”. Dla innych wzorcem będzie Papież. Jeszcze inni, za wzorzec człowieka traktowali będą Jarka Kaczyńskiego. O ludziach mamy napisane, ale że nie jest to blog o ludziach, napiszmy kilka słów o piwie. Jaki jest dla Was produkt wzorcowy? Czy będzie to ciężki, lepki i złożony RIS? A może APA, leciutka i zwiewna jak kupa spadająca z samolotu linii Warszawa – Frankfurt? Podpowiedź próbują dać chłopaki z Browaru Zakładowego, wypuszczając na rynek amerykańską ipę. Bez ogródek nazwali ją „Produkt Wzorcowy”, by nie było wątpliwości.

Read More
Browar Zakładowy. Pierwsza Zmiana. Polskie Jasne Ale
Piwa codzienne Polskie IPA Zakładowy

Browar Zakładowy. Pierwsza Zmiana. Polskie Jasne Ale

Na wstępie. Odrzucam to, że kocham tych chłopców miłością małego księcia do róży (czyli nie gejowską, mam nadzieję). Odrzucam też to, że kocham Poniatową miłością sąsiedzką, bo połowa moich znajomych urodziła się lub została spłodzona w tymże właśnie mieście. Odrzucam to wszystko i całkowicie odrzucony siadam napić się piwa. Piwo to „Pierwsza zmiana”, czyli Polskie Jasne Ale.

Read More
Page 1 of 1