Piwne Podziemie. Parti Gyle. Sweet stout
Piwne Freaki Piwne podziemie Stout

Piwne Podziemie. Parti Gyle. Sweet stout

Dziś sprawa jest prosta. Za oknem upał jak cholera, pić się chce. Polecam Wam imprezę. Potańcówkę z ciemnym, lekkim w założeniach piwem. Sweet stoutem, stoutem mlecznym, czy jak go tam zwali. Imprezka będzie tym lepsza, że za ster zaproszono fajną ekipę z Lubelszczyzny. Piwne Podziemie zaprasza na show pod tytułem Parti Gyle. Przyznam się. Kupiłem, bo kupiłem. Lubię ciemne piwa z laktozą, tegoż piwa nie piłem i nie wiedziałem o nim nic. Wlałem więc do szkła i się zaczęło. Jako pierwszy numer na imprezie wszedł kolor.

Read More
Piwne Podziemie. Obywatelskie Nieposłuszeństwo. Double IPA.
Imperial IPA Piwne Freaki Piwne podziemie

Piwne Podziemie. Obywatelskie Nieposłuszeństwo. Double IPA.

Nieposłusznym można być na wiele sposobów. Można mieć dwa lata i za nic w świecie nie wypić syropu na kaszel. Można mieć lata trzy i wtedy to pole do popisu się powiększa. Można próbować jechać na rowerze do tyłu, mimo zakazów ojca. W tym wieku można też dawać upust nieposłuszeństwu w bardziej społeczny sposób. Obywatelski prawie. Można na przykład olewać leżakowanie w przedszkolu, albo bojkotować poranne kakao. W wieku lat ośmiu nieposłuszeństwo wylewa się z obywatela czym tylko może. Uszami, nosem. Wymyśli dzieciak taki, że do komunii nie pójdzie bo nie dostał od rodziny BMW M3. Quad jest dla słabych, dla biednych. M3 i koniec. W kabrio. Nie pójdzie do komunii bez kwitów na Bejce. Nie pójdzie. To jest nieposłuszeństwo ośmiolatka.

Read More
Piwne Podziemie & Trzech Kumpli. Tripadelic. American Tripel
Belgian India Ale Piwne Freaki Piwne podziemie Trzech Kumpli

Piwne Podziemie & Trzech Kumpli. Tripadelic. American Tripel

Wzięli się. Wzięli się i dogadali. Jak już się dogadali, to wzięli. Wzięli i uwarzyli. Uwarzyli piwo. Co tam piwo. Dwa piwa uwarzyli. I upchnęli w jednym. W piwie jednym. W moim przypadku, w jednej butelce. No. Widać, że ekipy Piwnego Podziemia i Trzech Kumpli to upychać potrafią. Widać w kroku pierwszym. Widać złote, bardzo klarowne piwo. To układ w stronę Tripla. Piana też jest ukłonem w stronę tego belgijskiego stylu.

Read More
Piwne Podziemie. Albino stuot
Piwne Freaki Piwne podziemie Stout

Piwne Podziemie. Albino stuot

Uwielbiam takie klimaty. Uwielbiam, gdy kot ma ogon na nosie. Uwielbiam też, gdy czarne jest białe, a białe jest czarne. Ogólnie w życiu nie powinno być nudno, a że ja jestem dość nudny, to cieszą mnie wszelkiej maści nie nudne, zwariowane inicjatywy. Ucieszyłem się, gdy w ślepia wpadła mi nazwa „Albino stout”. No bo jak? Stout? Biały? Albinos?

Read More
Holy Citrus. Piwne Podziemie
American Pale Ale Piwne Freaki Piwne podziemie

Holy Citrus. Piwne Podziemie

Wyciskaliście kiedyś sok z grejpfrutów? Czerwonych i białych? No to właśnie tak to wszystko pachnie. Jakby natrzeć się po twarzy świeżo wyciskanym grejpfrutem. Spróbujcie tego w domu. Tylko jest jedna sprawa. Jak już się natrzecie cytrusami po twarzy, to uważajcie na dwie rzeczy. Jeśli macie parkiet na podłodze, to może on źle znosić sok. W tym celu proponuję czołgać się po domu na kolanach, zlizując od razu to co kapnie Wam na podłogę. Drugą rzeczą, jest rodzina. Jeśli macie zamiar spróbować grejpfrutowego fetyszu w domu, to najlepiej wygonić rodzinę. Do babci, na pielgrzymkę do Częstochowy, na zakupy do Zary. Gdziekolwiek. Jeśli rodzina zobaczy Was liżących sok z parkietu, to na wejściu macie minus 80 do autorytetu. Nie polecam. Więc lepiej od razu, skoczyć gdzieś po piwo. Proponuję nówkę sztukę z Piwnego Podziemia.

Read More
Piwne Podziemie.Coffeelicious Special
Piwne Freaki Piwne podziemie Stout

Piwne Podziemie.Coffeelicious Special

Świat oszalał. Jakby to powiedział miły dziadzio z internetowych memów: „Za moich czasów, jak chciałem zjeść deser, to szedłem do ciastkarni”. Za czasów dziadka może i tak było. Dziś żyjemy w zajebistych czasach. Mało tego, żyjemy też w zajebistym regionie galaktyki. W rejonie galaktyki zwanym koziołkowym stepem. W samym środku stepu, wśród chadzających niedźwiedzi brunatnych, stoi kurnik. Tfu, co ja gadam. Browar stoi. W browarze ukrywają się potajemnie cukiernicy. Hobbistycznie warzą piwo, ale ich prawdziwą pasją jest cukiernictwo. Jest to pasja skrywana, dlatego solidarnie wszyscy cukiernicy z browaru zbojkotowali miniony Tłusty Czwartek. Nie robili pączków. Nie wiązali faworków. W tym czasie gotowali wywar. Wywar magiczny, czekoladowo waniliowy. Z dodatkiem kawy. Z chmielem. Pod osłoną działalności browarniczej rozesłali ten wywar do piwnych knajp i sklepów. I tak oto, drogą nabycia stał on się w moim posiadaniu.

Read More
Piwne Podziemie El Dorado
Imperial IPA Piwne Freaki Piwne podziemie

Piwne Podziemie El Dorado

No to ja Wam powiem tak. Nie wiem, co oni tam pod tym Chełmem robią, ale co nie zrobią, to dobrze mi robią. Piwne Podziemie tym razem postanowiło zaparzyć imperilaną ipę na jednym chmielu. Spoko, myślę. Kto geniuszowi zabroni. Jednak gdzieś w tyle głowy, kołatała mi myśl. Jak? Imperialną? Piwo, z założenia bogate, jak cygan na Słowacji. Jednym chmielem? WTF?

Read More
Page 1 of 2