Perun. Bafomet. Russian Imperial Stout
Perun Piwne Freaki Russian Imperial Stout

Perun. Bafomet. Russian Imperial Stout

Polska to dziwny kraj. Przynajmniej w dzisiejszych czasach. Jak ja chodziłem do szkoły, to ściany w kiblach pełne były napisów, wśród których wyraz DUPA uznany by został za szczyt kultury i elokwencji. Dziś? Broń Cię Panie Boże. Dupa? Więzienie, ścięcie, a przynajmniej miesięczny zakaz gry w Minercrafta i League of Legends. By żyło się lepiej! By żyło się lepiej! Wszystkim!

Read More
Perun Kraina Walasa
Perun Piwne Freaki Russian Imperial Stout

Perun Kraina Walasa

Dziś o piwie mega dobrym, lecz oblanym wiadrem pomyj z gównoburzy. Jako, że śmieszą mnie burze z niczego, to wspomnijmy o tym tylko z czysto kronikarskiej powinności. Część internetów zesrała się w majtki, że taki RIS to nie RIS. Nie patrząc, że to wciąż świetne piwo, owa część internetów zajęła się czyszczeniem zafajdanych majtek zamiast cieszyć się dobrym piwem.

Read More
Perun Dziedzictwo – Marynka
Pale Ale Perun Piwne Freaki

Perun Dziedzictwo – Marynka

Bardzo ucieszyła mnie seria piw z browaru Perun. W serii Dziedzictwo browar przedstawi klasyczne, polskie odmiany chmielu. Piwa to single hopy. Chmielone sa na aromat i goryczkę zawsze jedną odmianą chmielu. Dziś padło na Marynkę. Miłą dziewczynę z sąsiedztwa. W Polsce, na wielką skalę uprawia się miłe dziewczyny z sąsiedztwa, ale i chmiel, bo chcąc nie chcąc o chmielu dziś tu mowa w kontekście Marynki.

Read More
Perun & Behemoth Heretyk
American Amber Ale Perun Piwne Freaki

Perun & Behemoth Heretyk

Piwnicznego gwiazdorzenia ciąg dalszy. Kilka faktów:

  1. Mam dwa podbródki, nie dlatego, że jestem gruby. Wszystko przez gumki od „rogów”
  2. Heretyk to piwo w stylu American Amber Ale. 13 Plato, 5.5% alkoholu.
  3. Heretyk to bardzo pijalne piwo.
  4. Uwarzone w browarze Wąsosz przez browar Perun.
Read More
Profanum
Cascadian Dark Ale (Black IPA) Perun Piwne Freaki

Profanum

Jako Gal Anonim polskiego Craftu czuje się w obowiązku napisać o tym piwie. Pisałem o jaśniejszym bracie, czyli Sacrum, napiszę również o bracie ciemniejszym. Dwa piwa. Rodzeństwo podobne do tego, które wywodzi się z wielkiej miłości polskiej sprzątaczki i pakistańskiego zmywacza talerzy. Miłości, która zapłonęła w Londynie. W piątej strefie, czyli tam, gdzie już nawet metro jest darmowe. Jeden braciszek jasny, ale w głębi duszy ciemny(to Sacrum), drugi już całkiem ciemny, lecz szybko staje się jasne, że z serca bije mu delikatność. Profanum.

Read More
Trzy Zorze
India Pale Ale Perun Piwne Freaki

Trzy Zorze

Zorza polarna. Zawsze myślałem, że to się zdarza tylko tam gdzie pingwiny szczekają dupami oraz w Sosnowcu. Tak ogólnie, to ostatnio jest okres, w którym dużo dowiaduję się o życiu. Dowiedziałem…
W orzechowym chruśniaku
Brown Ale Perun Piwne Freaki

W orzechowym chruśniaku

Kilka lat po wymarciu dinozaurów uczęszczałem do liceum. Kiedyś dostałem jedyneczkę za wyrażenie opinii na temat Adama Asnyka: „sorko, Asnyk naćpał się z resztą swych ziomków poetów, siadł przy limbie i…
Page 1 of 2