Browar Kraftwerk. Citrinitas Smoked Chili IPA.
India Pale Ale Kraftwerk Piwne Freaki

Browar Kraftwerk. Citrinitas Smoked Chili IPA.

Odpuszczam opowieści o srebrze przechodzącym w złoto, bo to tak, jakby Cola przechodziła w Pepsi. Bajki jakieś, a ja jestem dorosły od dwóch lat i w bajki już nie wierzę. Pogadajmy o faktach. Fakty są takie, że do włochatego i brodatego, dołączył trzeci Pan. Łysy Pan. Od tego czasu w kotłach mieszają we trzech, wspólnie bełtając jakieś zaklęte mikstury. Mam ja dla Was piwo będące wynikiem ugotowania wspólnie trzech jakże różnych składników przez trzech jakże różnych Panów. Każdy do piwa wniósł zupełnie co innego (składnik i Pan). I to wniósł w rzeczy samej, nie tylko na etykietę.

Read More
Dżin z Krafwerku
India Pale Ale Kraftwerk Piwne Freaki

Dżin z Krafwerku

Powiem Wam, że nic tylko pocierać butelkę. Ostanio przysrałem się do chłopaków za Orgasmatrona, dziś szala się wyrówna, bo mocno chwalę za herbacianego Dżina. Przalana do szkła IPA, jak to IPA. Miedziana barwa, lekko opalizujące piwo przykryte ładną pianką. To wszyscy znamy i lubimy, ale po wsadzeniu nosa w szkło na świat wyłazi dżin. Ale nie dżin lubuski, w zielonej butli, co to się po nim beka ziołami, a bez toniku jest nie do przełknięcia. Na świat wyłazi dżin co spełni jedno nasze życzenie. Jedno, jedyne życzenie brzmi: chcę wypić zajebiste piwo. Piwo, które zapamiętam. „Mówisz masz, rzekł dżin” i odleciał przez balkon wraz muchą,  co to się przebudziła suka na zimę i spać po nocach nie daje.

Read More
Orgasmatron Kraftwerk
India Pale Ale Kraftwerk Piwne Freaki

Orgasmatron Kraftwerk

Dziś o trunku, który króluje na wspólnych baletach Jenny Jameson, Łysego z Brazzers i Sashy Grey. Trunku, przy warzeniu którego górę wziął chyba marketing, a nie chęć wypuszczenia na rynek porządnego piwa. Trunek ten przelany do szkła sprawia wrażenie miodu pitnego, soku z jabłek, gęsto rozrobionego soku z lipy, czy czego tam jeszcze. No ale niestety na pewno nie piwa. Brak śladów bąbelków, kompletny brak piany. Barwa to ciemne złoto wpadające w bursztyn. Piwo jest lekko zmętnione i sprawia wrażenie bardzo gęstego, co jak się później okazuje jest wyłącznie wrażeniem.

Read More
Rauch alt
Kraftwerk Piwne Freaki Wędzonki

Rauch alt

Pochodzenie nazwy stylu alt bierze się od nudy, jaką ten styl prezentuje. Każdy, kto choć raz spróbował alta siedząc przy kompie, zawiesił się z nudów tak bardzo, że potrzebne było koło ratunkowe w postaci ALT+CTRL+DEL, ale że głupio tak nazywać styl piwny, to zostało samo alt. Inne źródła piszą coś o Düsseldorfie i dzielnicy Altstadt, ale są to źródła niedoinformowane, więc nie wierzymy im za bardzo.

Read More
Browning Belgian IPA
Belgian IPA Kraftwerk Piwne Freaki

Browning Belgian IPA

Belgia mi się przepiła i powiem szczerze, Browninga kupiłem czysto kolekcjonersko. Po prostu nie chcę przegapiać piw Kraftwerku, tak jak żaadnego odcinka „Świata wg. Bundych”. Piwa Kraftwerku zawsze niosą ze…
Page 1 of 2