Browar Jana. Hopiniada
Piwne Freaki Profesja

Browar Jana. Hopiniada

Wstajesz rano i wiesz, że żyjesz. To znaczy jeszcze żyjesz, bo ząb daje Ci do zrozumienia, że twój żywot się kończy. Jest sobota i z każda godziną uświadamiasz sobie jak…
Obieżyświat. West Coast IPA. Browar Profesja.
Piwne Freaki Profesja West Coast IPA

Obieżyświat. West Coast IPA. Browar Profesja.

Sprawa jest prosta. Jak cep, czy tam jego budowa. Obieżyświat był tu i ówdzie. A jak był, to swoje widział. Doświadczył swego. Skubaniec z Wrocławia. Cieszy mnie to, że widział, bo jak widział, to i wydał. Wydał imprezę. Wielką. Imprezę taką, jakiej jeszcze nikt nie widział.

Nikt nie widział i mało kto pił. Mało kto pił piwo tak fajne. Tak stylowe, jak to o którym piszę. Nowy wytwór z Browaru Profesja. Wrocławska Profesja, która, jakby się tak namyśleć… to słabego piwa nie wydała.

W zapachu? Cała gama amerykańskich chmieli. Skórki grejpfruita. Cały grejpfruit. Ogólna jazda cytrusowa. Następnie delikatne tropiki. Ale nie za mocne. Co by za słodko nie było. Coś jak miłośc w bramie. Na starym mieście. Tu konkret jest. Do sedna. Od razu. Bez czułości. W stylu. Mocno. Świetnie.

Read More
Browar Profesja. Bimbrownik.
Piwne Freaki Profesja Rye India Pale Ale

Browar Profesja. Bimbrownik.

Całkiem nie dawno obsrałem się różową tęczą po wypiciu Dudziarza z Profesji. Obsrałem się słusznie, bo piwo było świetne. Obmyłem już chatę z różu i bez obaw mogłem otworzyć bliźniaczo podobne piwo z Browaru Profesja. Piwo, po którym spodziewałem się równie nie mało i wiecie co? I otworzyłem. I znalazłem równie niemało 🙂

Read More
Browar Profesja. Dudziarz. Strong Scotch Ale.
Piwne Freaki Profesja Wędzonki

Browar Profesja. Dudziarz. Strong Scotch Ale.

Nudziarz. Przeczytałem tak na butelce. Naprawdę. Wiem, że to nie pierwszy raz i chyba już czas wymienić szkła na większe plusy minusy, ale cóż, przeczytałem i koniec. Co się przeczytało, to się nie odczyta, jak mówił Juliusz Cezar. Mając w tyle głowy tego Nudziarza przytaszczyłem go do domu i otworzyłem, wciąż nie spodziewając się niczego porywającego. I wtem… otwarłem szkło. Odkapslowałem znaczy.

Read More
Browar Profesja. Rzeźnik
Piwne Freaki Profesja

Browar Profesja. Rzeźnik

Kiedyś, dawano dawno temu, piłem pierwszą warkę tego piwa. Bliżej jej było do American India Pale Ale. Warka wypita teraz, to prawdziwy „dzikus” na Brettach. Końskich klimatów jest tu mnóstwo. Bardzo ciekawe doznanie.

Read More
Basista. Farmhouse Ale. Profesja & Jabeerwocky.
Piwne Freaki Profesja

Basista. Farmhouse Ale. Profesja & Jabeerwocky.

Nie będę tu pisał ku czci kogo, dla kogo i dlaczego Motorhead. Nie mój klimat, więc odpuszczam i skupie się na piwie. Na piwie, którego byłem ciekaw mniej więcej tak, jak przedszkolaki ciekawią się na widok swoich siusiaków. Widzicie sami. Sprawa jest poważna. Przelewam więc. Nie ma na co czekać. Czekając to ludzie umierają. Zwłaszcza czekając do urologa. Na Fundusz. Podchodzi pielęgniarka do zdecydowanie martwego starszego Pana. A Pan do kogo czeka? Ja? Nazywam się Lemmy. Tak sobie odpoczywam….

Read More
Page 1 of 2