Hapan. Wąsosz & Humalove. Polish Fruit Sour Saison.
Piwne Freaki Saison Wąsosz

Hapan. Wąsosz & Humalove. Polish Fruit Sour Saison.

Co ja piję? Piłem już pierwszą warkę tego piwa. Teraz piję warkę drugą i ta podeszła mi na tyle, że zaszaruję posta dla Was. Wiedzcie, ze jest coś takiego. Wiedzcie, że warto spróbować. Wiedzcie, że ciekawe, że inne. Hapan to Polish Fruit Sour Saison. No. Już sama nazwa pokazuje, że coś tu jest grane. Że coś tu jest namieszane w kotle. Że nawarzone jest.

Piwo kwaśne z dodatkiem agrestu. Nieźle co? Nie jest to piwo dla ludzi trawionych zgagą. Pieprzonym ogniem piekielnym wprost z najczarniejszych, najbardziej zadupiastych zakamarków żołądka. To nie jest piwo dla takich ludzi. To piwo dla całej reszty. To piwo, dla ludzi, którzy chcą się orzeźwić. Na przykład po całodniowym układaniu parkietu. Albo po tygodniu roboty w korpo. Cokolwiek. Hapan postawi na nogi. Przy dobrych wiatrach spowoduje nawet, że zaswędzi Was w nosie, a w oczach stanął „świeczki”.

Read More
Prawdziwa twarz Zorro
Piwne Freaki Pszeniczne Ale Wąsosz

Prawdziwa twarz Zorro

Ostatnio razem z grupką innych ludzi brałem udział w cholernie nudnym szkoleniu, które dotyczyło czegoś, co kompletnie Was nie zainteresuje. W pewnym momencie prowadząca podzieliła nas na grupy wg tylko sobie znanego klucza. Ja – wieczny ignorant posiadający wspaniałą umiejętność słuchania wykładu godzinami i wymazywania go na bieżąco z pamięci, niedomyty chłopak Antek w swetrze i z włosami na plecach (lub samym swetrze lub w samych włosach), tępa, ciemnolica Gosia na której cześć miejscowe solarium nazwało jedną z lamp, oraz wieczny amant i idiota w jednym – Janek, który miał na swoim koncie niejedną chorobę weneryczną. (wśród swoich byłych miał przezwisko Trypel)

Read More

Wąsosz 15
Lager Piwa codzienne Wąsosz

Wąsosz 15

Po świetnej „Polce”, przyjemnej „dwunastce” przychodzi czas na recenzję „piętnastki”. Na etykiecie napisano „Piwo jasne treściwe” i w zasadzie tymi trzema słowami można by skończyć jego opis. Jest jasne, co prawda jest to ciemna granica jasności (czyli jasny bursztyn), ale jasne jest. Piana tworzy się wysoka, lecz żyje króciutko, opadając lekko zdobi szkło. 

Read More
Wąsosz Salvador
Piwne Freaki Stout Wąsosz

Wąsosz Salvador

Na wstępie przepraszam za odcisk palucha na środku etykiety. Zamysł był taki, że odbiję taki niby pseudo nos tymże paluchem, ale nie wyszło, więc nie drążę tematu. Popierdółki o tym, że Wąsoszowska seria z wąsem przedstawia kolejne znane i uznane w świecie wąsate postaci możemy sobie odpuścić. Każdy kto czyta Szyszki wie o tym, bo przynudzam tym tematem przy każdym wpisie traktującym o piwie z czarną, wąsatą etykietką. Ooo, jeśli już o etykiecie. Wąsosz zmienił etykiety. W miejsce papierowych posrebrzanych etykiet, pojawiły się duże, klejone etykiety foliowe. Muszę przyznać, że wyglądają one zacnie. Kolekcjonerzy będą zadowoleni.

Read More
Terrence
American IPA (AIPA) Piwne Freaki Wąsosz

Terrence

Jak wszyscy wiemy piwne freaki rzadko powtarzają drugi raz to samo piwo. Spowodowane jest to biedą i spustoszeniem w portfelach jakie robią w nich (portfelach znaczy) amerykańskie chmiele, a ostatnio również…
Zamach na rewolucję
Pils Piwne Freaki Wąsosz

Zamach na rewolucję

Wąsosz. Browar znany z serii z wąsem. Piw pysznych lecz nowofalowych postanowił zrobić zamach na rewolucję. Uwarzył w swych ścianach piwo o ekstrakcie jednocyfrowym !! W czasach, gdzie stouta kąpie…
Page 1 of 2