Birbant. Jamarillo. California Common
Birbant Lager Piwne Freaki

Birbant. Jamarillo. California Common

Czołem pochłaniacze. Dziś pochłoniemy coś, co nie myślałem, że będzie takie dobre. Piwo dolnej fermentacji. Ksiądz na bierzmowaniu mówił: „jak zaczniesz doceniać dobre piwo dolnej fermentacji, to znaczy, że albo już za dużo wypiłeś, albo zaczynasz mieć pojęcie o piwie”. Nie rozumiałem go, tak samo, jak nie rozumiałem, dlaczego na trzecie imię wybrałem Dominik. To wbrew logice.

Read More
Birbant Hopsband Fresh IPA.
Birbant India Pale Ale Piwne Freaki

Birbant Hopsband Fresh IPA.

Ludzie kupują różne rzeczy. Jedni kupują HBO na trzy lata, bo promocja. Inni kupują nowe NiuBalansy, by w robocie wyglądać spoko. Są też jeszcze inni. Jeszcze Inni to taki twór, który kupuje, po to by było jeszcze lepiej niż jest. Tacy inni kupili wielkie, stalowe koromysło. Wygląda to jak bojler u babci w połączeniu z środkiem transportu dla psa. Łajki. Nawet właściciele, po zakupie nie byli zbyt podekscytowani.

Read More
ABW – American Barley Wine?
Barley Wine Birbant Piwne Freaki

ABW – American Barley Wine?

Misio Kororowy 6.01.2015 g 23:44

Birbant ostatnio narobił dzieci jak nie przykładając Bronisław Komorowski. Wypuścili Doktora Dre, PIS, oraz ABW. Czy taka ilość premier musiała odbić się na jakości piwa? Oczywiście, że nie, bo to drożdze tworzą piwo, a że robią to w oddzielnych tankach to ilość premier może być tak duża jak ilość tanków i nie musi mieć to żadnego przełożenia na jakość piwa.

Read More

Kafirmacja
Birbant Piwne Freaki Saison

Kafirmacja

Kafirmacja feat. Kontynuacja to piwo uwarzone przez Birbantów w serii „Birbant & przyjaciele”. Kto był drugim kooperantem pozostawiam bystrzakom jako poranną zagadkę przy piątkowej kawce. Tym razem odlot sięga już zenitu. Piwo to Saison z dodatkiem liści tajskiej limonki Kaffir, trawy cytrynowej i pieprzu. Nadążacie? Czytając etykietę pomyślałem, że dzieje się tam tyle, że może piwo trzeba by wypić na trzy raty, by nie dostać zapachowo-smakowego obłędu. Otworzyłem piwo mając tę myśl w tyle głowy, lecz umknęła mi szybko wraz z pierwszym gramem zapachu wciągniętego nosem jeszcze z butelki.

Read More
Huell Melon Pale Ale
Birbant Pale Ale Piwne Freaki

Huell Melon Pale Ale

Przeciętny obywatel, jak nudzi mu się z partnerem lub partnerką w łóżku, to zapisuje się na forum dotyczące seksu grupowego. Umawia się na kolejne grupowe orgie. Po pewnym czasie nudzi mu się i to, więc brnie w to dalej. Po kolejnych miesiącach zaczynają się problemy ze sraniem, ale najważniejsze, że nie ma nudy. Brak nudy, to najważniejsza rzecz w życiu każdego człowieka 😉

Read More
American Weizen
Birbant Piwne Freaki

American Weizen

Birbanci poszli już całkiem po bandzie jeśli chodzi o etykiety. Na naklejce piwa American Weizen widzimy Janosika, który to dmąc w dudę całkiem nie zauważył, że po szyi pełza mu wielki skorpion. Całość podświetla piękne zielone słońce (a może to blask neonów Las Vegas?). Spoko. Bardzo estetycznie. Idźmy do piwa, bo piwo jest, co tu mówić bardzo fajne. Na wstępie bucha w nas chmielową owocowością, rześkimi cytrusami, by chwilę później posmyrać po nosie Weizenowym goździkiem. Banan gdzieś tam w tle majaczy, ale to nie on wiedzie tu prym.

Read More
Page 1 of 2