Amber Grand Imperial Porter
Amber Piwa codzienne Porter Bałtycki

Amber Grand Imperial Porter

Jak dobrze mieć rodzinę. Napisałem to zdanie z pełną świadomością i znajomością również minusów posiadania tejże. Wiadomo, bez rodziny prościej. Smutniej często pewnie, ale i prościej. Możesz, na przykład na spokojnie puszczać bąki pod kołdrą nie obawiając się srogiej zemsty małżonki, a nie daj Boże dziecka. Wiecie jakie dzieci puszczają okropnie śmierdzące bąki? Nie bez powodu dzieci  nazywamy pieszczotliwie śmierdzielami, lub gnojami śmierdzącymi.

Read More
India Pale Lager Po godzinach
Amber Lager Piwa codzienne

India Pale Lager Po godzinach

Browar Amber, polski król lagerów. Browar przez wielu stawiany na czele polskiego piwnego rzemiosła. Prawdą jest, że wielu z nas, dzisiejszych freaków zaczynało od Żywego, czy Koźlaka właśnie z browaru Amber. Browar z Bielkówka od pewnego czasu wypuszcza na rynek piwa z serii „Po godzinach”. Nie wiem, czy piwa te warzone są po godzinach pracy browaru, czy chodzi raczej o „pogodziny” piwnych odbiorców. Do tej pory nie wiadomo, czy koleżka z etykiety leniwie popijający piwo, to piwowar, czy klient 😉

Read More
Amber Mocny Red
Amber Lager Piwa codzienne

Amber Mocny Red

Spodziewałem się urwania mi mózgu i nosa alkoholem. Przetrzepania mojej niegrzecznej dupy. Bólu głowy. W pewnym sensie się „zawiodłem” 😉 Piwo to sprawiło na mnie o wiele lepsze wrażenie niż się spodziewałem. Oczywiście, mocne lagery, to już nie moja bajka, ale uczciwie, to nie jest złe piwo. Po przelaniu do szkła naszym oczom ukaże się złocisty trunek o wybitnie ładnej czapie gęstej, białej piany. Piana nie odpuszcza jak komornik długu. Za wygląd mocny plus.

Read More
Amber Pszeniczniak
Amber Piwa codzienne Pszeniczne

Amber Pszeniczniak

Piwa pszeniczne jedni kochają inni kochają jeszcze bardziej. Dobrych piw pszenicznych w lato nigdy dość i rynek to czuje. Jest ich latem na półkach całkiem sporo, lecz dziś chciałem pójść pod prąd i zbadać jak się ma sprawa u starego dziadka tego stylu, czyli Pszeniczniaka z browaru Amber.

Read More
Page 1 of 2