Piwa codzienne Wędzonki Zwierzyniec

Zwierzyniec Dymione

Zwierzyniec Dymione

Tytułowe piwo jest próbą ambitniejszego podejścia do piw przez browar w Zwierzyńcu. I powiem, że nie jest to piwo bez minusów, lecz jak na piwo dostępne w każdym sklepie za niecałe 4 zł to zdecydowanie daje radę. Ale zacznijmy od początku. Piwo ma bardzo ładną, kremową, lecz niestety nietrwałą pianę. Po przelaniu do szkła prezentuje się naprawdę w porządku. Jest barwy gorzkiej czekolady, więc ciemnobrązowej. Jeśli weźmiemy Dymione pod światło to widzimy, że jest to piwo klarowne. A teraz to co w tym piwie najważniejsze.

W Dymionym zdecydowanie czuć wędzonkę. W moim odczuciu jest to pierwszy komercyjny browar w Polsce (Zwierzyniec, to Perła. Nie czarujmy się), któremu udało się wypuścić na rynek piwo, w którym bardzo fajnie, bez autosugestii czuć nuty wędzone. Bardzo fajnie. Szkoda, że prócz nut wędzonych i palonych w piwie nie da się wywąchać nic więcej. W smaku wędzonka nadal jest wyczuwalna. Prócz niej czuć na języku karmel. Niestety całe piwo jest w smaku raczej mało złożone. Brakuje tutaj gęstości od słodów przez co piwo zdaje się być mocno wodniste w smaku, ale w końcu to tylko dwunastka, więc nie spodziewajmy się przesadnej konsystencji, czy oleistości.

Piwo jak na swoją cenę, jest na prawdę wart spróbowania, a mam wrażenie, że dla miłośników ciemnych piw, którzy z różnych względów nie mogą / nie chcą sięgać po piwa rzemieślnicze to może być częsty gość w szkle.

_DSC0439

Browar: Zwierzyniec

Styl: Rauchbier

Wysokość ekstraktu: 12,5

Zawartość alkoholu: 5,2%

IBU: .

Barwa: Ciemny brąz

Temperatura: 12 st

 

 

avatar
Napisane przez

Majk