Amber Lager Piwa codzienne

Złote lwy

Złote lwy

No jak lwy, to tylko złote. Widział ktoś kiedyś różowego lwa? Białe myszki to już co innego. Za młodu się zdarzało, lecz to zupełnie co innego. Złote lwy to jedno z piw, które browar Amber posiada w swej ofercie najdłużej. W założeniu ma to być „tradycyjny lager”, „warzony wg tradycyjnych metod”. Bla, bla, bla. Takie gadanie, to znajdziemy na każdej etykiecie nawet największego mózgojeba obecnego w dyskontach.

Piwo po przelaniu do szkła wygląda bardzo zachęcająco. Idealnie złota barwa i dość duża czapa piany zachęcają do degustacji. Jak wiadomo, na Szyszkach zanim napijemy się piwa, to wciągamy go trochę przez nos. Wciągnięcie nosem obdarza nas typowo słodowym aromatem. Bardzo wyrazistym, lecz jednowymiarowym. Lekko mdłym. Aż prosiłoby się skontrować to lekko chmielem. Niestety, kontry brak. Podobnie jak w smaku, który również zdominowany został przez słód. Tutaj na szczęście da się odczuć delikatną chmielową goryczkę. Nasycenie również jest na odpowiednim poziomie przez co to piwo pije się bardzo przyjemnie. Czuć, że jest to wyższa półka piw koncernowych.

Złote lwy są piwem niezłym. Na pewno wyróżniającym się spośród eurolagerowej konkurencji. Ale nie jest to piwo, które zapewni nam wielkie emocje. Jeśli macie ochotę na mocno słodowe piwo, sięgnijcie po Złote lwy z browaru Amber.

_DSC0801

Browar: Amber

Styl: Lager

Wysokość ekstraktu: 12,2

Zawartość alkoholu: 5,6%

IBU:  

Piana: Ładna, wysoka. Dość szybko opada, delikatnie oblepiając szkło

Barwa: Złoto. Opalizujące

Temperatura degustacji: Zimne

avatar
Napisane przez

Majk

  • Rupik

    Nie wiem skąd jesteś ale ten brwar w okolicach trojmiasta jest naprawdę niebo lepszy niż zdobyte gdzieś dalej

  • Jestem z Lublina. Będę miał na dniach okazję spróbować „Waszych” warek :))

  • To miał być po prostu najlepszy lager 🙂 Po prostu dobre piwo.