Czechy Grupa docelowa Kraj pochodzenia Pils Piwa codzienne Styl piwa

Zlaty bazant, czyli po Czechach to już tylko wspomnienie

Zlaty bazant, czyli po Czechach to już tylko wspomnienie

Piwo to nadal w naszym kraju uchodzi za coś ekstra, coś od Czechów, którzy to przecież na piwie znają się najlepiej na świecie itd, itd. Piwo to kilkanaście lat temu w znacznej mierze przyczyniło się do tego, że dziś nie jestem gwiazdą NBA i nie wożę się z Gortatem Dystrykcie Columbia. W czasach, gdy moja gwiazda dopiero rozkwitała, jeździliśmy na sportowe obozy do naszych południowych sąsiadów i opiliśmy się tego piwa (do spółki ze Smadnym Mnichem) hektolitrami. No i tak jakoś wyszło, że gwiazda zgasła, a skutkiem ubocznym gaszenia pragnienia Bazantem było kilka siniaków nabitych nam przez miejscowych cyganów (my? koszykarze z Polski nie damy rady wieśniakom? … nie daliśmy).

Wracając do piwa. Albo zgorzkniałem (od goryczki?) ;), albo piwo to straciło swój urok. Piana opada szybciutko, zapachu właściwie brak (może poza lekką kwaskowością typową dla koncernowych pilsów). Wysycenie w piwie jest mega wysokie, co z jednej strony powoduje, że piwo pije się przyjemnie, z drugiej zaś skutkując soczystymi beknięciami w czasie jego degustacji. Barwa ciemnego złota, trochę ratuje to piwo i wyróżnia go od tańszych koncernowych trunków.
W smaku, to typowy pils zamknięty w zielonej butelce. Smaczny, by zapić nim pizzę lub kebaba, lecz na kolana piwosza tym piwem nie rzucisz (dziesięcioma może się udać).

Choć piwo to nie zaskoczy niczym ponadprzeciętnym, to jednak każdy europejczyk powinien je wypić choć raz w życiu.

_DSC0303

Browar: Hurbanov(Czechy) – grupa Haineken

Styl Piwa: Pils

Wysokość ekstraktu: 12 %

Zawartość alkoholu: 5 %

IBU: ..

Piana: Rzadka, nietrwała.

Barwa: Ciemno złota. Niezmętnione. Pełne wysycenie.

Temperatura: 8 st. C.

Cena: 4,49 zł

avatar
Napisane przez

Majk

  • krzys

    Człowieku przecież to słowackie piwo. Prawdziwy z Ciebie znawca.

  • albrecht1

    Nie no, znawca pierwszoligowy !!! Browar Hurbanov jest w Słowacji , a nie w Czechach !!! Żenua !!!