American IPA (AIPA) Piwne Freaki Revolta

Revolta AIPA

Revolta AIPA

Muszę napisać kilka słów o tym zajebistym piwie. Nie pozornym, a zajebistym. West Coast AIPA z browaru Revolta, czyli bardziej wytrawna, goryczkowa strona mocy, chmielona z większym naciskiem na amerykańskie chmiele. Udało się w stu, kurde, stu dwudziestu procentach. Ale od początku.

Etykieta z tego samego szablonu Worda. Znam ją już z American Wheat’a i tak samo, jak przy tamtym piwie. Nie wytarmosiła mnie za oczy. Nie gapiąc się w etykietę zbyt długo, wlałem piwo do szkła. Piękna, biała i gęsta jak ubite białka piana. Bursztynowy, leciutko zmętniony trunek zachęca do pierwszego łyka. Łykanie łykaniem, a piwo pachnie świetnie. Brzoskwinie, tropikalne, dojrzałe owoce. Bardzo intensywny zapach. Jakbym wstał lewą nogą, to pewnie przyczepiałbym się za delikatne nuty karmelowe, ale odkąd przytargałem z WFP całą półkę browarów (czytaj butlek, nie piwowarów), to wstaję wyłącznie nogą prawą.

Ok. Smak. Bo smak, to jest to co zrobiło mi robotę w tym piwie. Bardzo wytrawne, mega pijalne piwo. Od pierwszego łyka uderza nas fajna, owocowa goryczka. Miła, silna, długa, ale nie przeszkadzająca w łyku kolejnym. Tutaj powtarza się klimat ze wstawaniem lewą nogą, ale nie będę się czepiał. Piwo jest średnio wysycone. Mega świetnie się ją pije. Zajebista AIPA. Szarpałbym, jak ciapak kozę. Pyszne. Polecam.

Browar: Revolta

Styl: West Coast AIPA

Wysokość ekstraktu: 14,2

Zawartość alkoholu: 5,8 %

IBU: Wysoka, owocowa. Bardzo przyjemna

Piana: Biała, gęsta, trwała. Jak ubite białka jajek

Barwa: Jasny bursztyn. Delikatnie opalizuje.

avatar
Napisane przez

Majk