Browar Zamkowy (Racibórz) Grupa docelowa Lager Piwa codzienne Styl piwa

Twierdzowe z browaru Zamkowego Racibórz

Twierdzowe z browaru Zamkowego Racibórz

Wpis o piwie Twierdzowym będzie krótki bo i na krótko w mym szkle piwo to zawitało. Niech na razie zagadką pozostanie czy wylałem je do zlewu czy nie.

Cała seria piw z Browaru Zamkowego w Raciborzu nie podoba mi się z jednego względu. Połączenie postarzanej etykiety i niekoniecznie domytych (posiadających zacieki powstałe z twardej wody) butelek kojarzy mi się z brudem. Jakoś tak mi się kojarzy i co ja zrobię. Z brudnymi lochami twierdzy. W sumie nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie moja chora głowa. Jak lochy twierdzy, to pewnie i szkielety jeńców, którzy dokonali żywota przypięci kajdanami do ścian. Śmierdzi to wszystko niemiłosiernie, a że nie lubię gdy mi piwo śmierdzi to źle to na mnie wpływa. Na szczęście przy styczności z drugim piwem z tego browaru okazuje się, że po przelaniu go do szkła i pozbyciu się butelki, demony szkieletów nie mają wpływu na smak i zapach piwa.

Twierdzowe ma fajną, lecz dość krótką pianę. Jego barwa jest słomkowa, nagazowanie jest nawet ok. Z wyglądu to taki słabo nasycony lager. W zapachu nie czuć chmieli, czuć za to słód, ale zapach ten jest na dłuższą metę męcząco słodki. Piwo pachnie tak, jakby wsadzić nos do słoika z miodem (a przecież to piwo nie jest miodowe!).
W smaku jest trochę mniej słodko, lecz nadal z posmakiem miodu i kwiatów. Hmmm. Ok. Może być, ale w piwie miodowym 🙂 No i tutaj mamy odpowiedź, dleczego wpis jest krótki. Łyk po łyku szukałem w tym piwie czegoś prócz lekkiej kwiatowo miodowej słodyczy. Szukałem chmielu. Szukałem goryczki. Tk łyk po łyku i mi się to piwo skończyło w kilka minut. A to chyba świadczy, że jest piwem ok :)) Fajnie się je pije, lecz miejcie świadomość, że jest słodkawe. I tyle 🙂

_DSC0341

Browar: Zamkowy w Raciborzu

Styl: Lager

Wysokość ekstraktu: 11

Zawartość alkoholu: 4,5%

IBU:

Piana: Gęsta lecz krótka. Uciekła momentalnie

Barwa: Słomkowa. Jasno złota. Przejrzyste.

Temperatura: 9 st. C.

avatar
Napisane przez

Majk