Piwne Freaki Stout Zamkowy w Cieszynie

Stout Cieszyński

Stout Cieszyński

Do obecnej już na rynku piwnej bandy z Cieszyna dołącza Stout z dodatkiem papryczek Chilli. Było sobie kiedyś takie piwo jak Grand Imperial Porter z browaru Amber. Sukinkot wypalił mi mordę papryką w sposób, z którym konkurować by mógł wyłącznie ciemnoskóry Turek ze swoim kebabowym sosem. Trochę się bałem, że tutaj może być podobnie. A jak było? Nieźle było, o czym poniżej.

Pogoda nie zachęca do picia ciemnych piw, ale przy odrobinie chęci, po godzinie 2 w nocy temperatura na balkonie spada na tyle, że można próbować 😉 O 2 AM jest u mnie jest ciemno jak w chacie u Masajów, ale jakąś pianę na piwie wyczaiłem. Beżowa, o grubych pęcherzach. Znikła po chwili bez śladu, zostawiając mnie w tej ciemni sam na sam z ciemnym piwem. Piwem, które nie chciało za bardzo pachnieć. Niby lekka kawa, niby lekka czekolada, kakao również obecne. Ale wszystko to jakieś takie, bez wyrazu, bez kopa w nos. W nos nie kopie również chilli, co pozwalało mieć nadzieję, że następnego dnia z rana, nie będzie mnie piekła dupa, jak po porządnym kebabie na ostro i wspomnianym Porterze z Ambera.

Po lekkim aromatycznym zawodzie smak podreperował punktację ogólną. Mamy tutaj palone nuty słodów, mamy kwaskową kawowość, gorzką czekoladę. Mamy również bardzo delikatną nutę chili. Papryczkę czuć dopiero po jakimś czasie i przejawia się ona raczej delikatnym grzaniem w przełyku, niż gwałceniem kubków smakowych. Piwo jest bardzo przyjemne w odbiorze i w ocenie ogólnej pozytywne.

Na uwagę zasługuje etykieta, która swą prostotą przypadła mi do gustu. W połączeniu z ponadprzeciętnymi zdolnościami fotografa piwo prezentuje się na fotce bardzo gustownie. Podoba mi się. Poniżej załączam dwa zdjęcia. Drugie wykonane w miejscu degustacji (czyli chata Masaja), pierwsze, w domu, dla tych, którzy chcieliby zobaczyć etykietę. Oczywiście, to która wersja jest lepsza pozostawiam do oceny Wam, drodzy piwosze, bo wiem, że wiele osób uwielbia zdjęcia piw wykonywane w miejscach degustacji. Na łonie natury.

2015-08-16 19-50Sample-000222

1685510

 

avatar
Napisane przez

Majk