Gościszewo Lager Piwa codzienne

Starogdańskie Niefiltrowane

Starogdańskie Niefiltrowane

Jasne piwo warzone w browarze w Gościszewie (to tam, gdzie warzy choćby AleBrowar). Dostałem je w prezencie od ziomka będacego na Pomorzu. Przelane do szkła prezentuje się bardzo ładnie. Złote, lekko zmętnione piwo pokryte białą, apetyczną pianką na dwa palce. Stargdańskie pachnie słodem i lekko również owocami. Aromat nie powala na kolana, ale nie wyczułem w nim również żadnych wad. Słyszałem opinie, że Stargdańskie jest mocno metaliczne, ale w swoim Niefiltrowanym egzemlarzu nic takiego nie wyczułem, co potwierdził również test na skórze.

Browar zapewnia, że w warzeniu użyto chmieli aromatycznych. Niestety, gdzieś to wszystko wyparowało, bo ani w aromacie, ani w smaku chmielu nie uświadczyłem. W smaku również mamy wyłącznie słodowe, zbożowe nuty. W smaku dochodzi również delikatna nuta miodowa. Goryczki nie uświadczyłem.

Podsumowując. Piwo, które powinni kupic kolekcjonerzy. Pozłacana czcionka na prawdę robi wrażenie. Samo piwo jest jak tysiące innych na rynku. Do wypicia i zapomnienia.

 

avatar
Napisane przez

Majk