Czechy Pils Piwa codzienne

Radegast Original

Radegast Original

Przedstawiciel czeskich piw koncernowych pokazuje, że tak jak piw rzemieślniczych wstydzić się na tle Europy nie musimy, tak w z koncernowymi piwami jasnymi wciąż jesteśmy w czarnej dupie, a co gorsza raczej Czesi nas w tej dupie dogonią, niż my do nich wyjdziemy na światło dzienne.  Piszę tak dlatego, że Radegast Original jest piwem sporo lepszym od naszych Harnasi, a własnie w kategoriach Harnasiowych należy go rozpatrywać, gdyż jest to piwo kosztujące kilkanaście czeskich koron i dostępne w każdym Billym (coś jak nasz Lidl).

Wracając do samego piwa. Piana jest ładna, lecz tylko przez moment, gdyż po kilku minutach nie pozostaje po niej nic prócz kilku pienistych wysepek na powierzchni piwa. Piwo pachnie raczej słodami, a chmiel daje o sobie znać jedynie w często spotykanym w koncernowych jasnych piwach aromatach mokrej ścierki. Nie jest to aromat przeszkadzający w degustacji, ale też niczym pozytywnym nas to piwo w zapachu nie zaskoczy. W smaku jest delikatnie lepiej. Tutaj już chmiel jest bardziej wyczuwalny. Piwo posiada również dość wyczuwalną goryczkę. Dla piwoszy, którzy mają jeszcze w pełni sprawne kubki smakowe myślę, że ta goryczka będzie uznana wręcz za wysoką.

Podsumowując. Będąc w Czechach możecie to piwko zakupić i zabrać do Polski jako popitkę przy gorących dniach. Ale nie spodziewajcie się niczego powalającego.

_DSC0590

 

Browar: Duży browar gdzieś w Beskidach, tyle zrozumiałem w języku Pepitków (Czechy)

Styl: Witbier

Wysokość ekstraktu: 11

Zawartość alkoholu: 4%

IBU: musze sprawdzić na ety

Barwa: Słomka wpadająca w jasne złoto

Temperatura: mocno schłodzone

avatar
Napisane przez

Majk