Na Jurze Piwne Freaki Porter Bałtycki

Pojedynek Madrycki i porter bałtycki

Pojedynek Madrycki i porter bałtycki

Jako fan startych gaci, dobrego piwa, kabli HDMI i piłki nożnej nie mogę dziś nie skomentować wieczornej potyczki na stadionie w Turynie. Nazwałem to pojedynkiem madryckim, bo mało kto wierzy dziś w wynik inny niż oklep dla Juve z rąk pięknej Kryśki i jeszcze piękniejszego Jamesa. Między nami, to ja liczę na niespodziankę, bo madryckiego realu po prostu nie lubię.

Dla rymu oczywiście polecam do wieczornego meczu otworzyć porter bałtycki (madrycki – bałtycki, czaicie ten fun? 😀 🙂 😉 ). Porter bałtycki z Browaru Na Jurze to wybór idealny. Ten porterek w małej butelce z piękną etykietą, po przelaniu do szkła prezentuje się wyśmienicie. Piana jest gęsta i beżowa. Ucieka szybko pozostawiając miejsce dla fajnych słodko czekoladowych aromatów wzbogaconych delikatną śliwką. Jak dla mnie jest tutaj wszystko co w porterze być powinno, a oprócz tego jest więcej, bo porter powinien być sprzedawany w małych butelkach, dokładnie tak jak dzisiejszy bohater. Mnie osobiście męczy porter po dwóch trzecich szkła 😉

W smaku jest słodkawo, delikatnie. Alkohol jest lekko wyczuwalny, ale jak dla mnie w sam raz. Nie przeszkadza i nie napieprza po języku jak to czasem bywa. Ogólnie czułem się jakby popijał delikatny likier czekoladowy, a każdy łyk kończyła delikatna, nieprzeszkadzająca goryczka. Jest to idealny porter dla takich leszczy porterowych jak ja. Nie ma tu trzaskania języka alkoholem, ani przypalanych włosów 😉 Jest lekko, miło i przyjemnie. Dokładnie tak samo jak dziś Real NIE ogra Juve.

Browar: Browar na Jurze

Styl: Porter bałtycki

Wysokość ekstraktu: 22

Zawartość alkoholu: 7,5%

IBU: .

Barwa: Bardzo ciemno brązowy. Nieprzejrzysty

Temperatura: 12 st

Cena: 7,2 zł

_DSC0610

avatar
Napisane przez

Majk