Lager Piwa codzienne Wąsosz

Pomorzanin nie z pomorza

Pomorzanin nie z pomorza

Dopiero po wypiciu piwa dowiedziałem się, że uwarzone zostało w browarze Wąsosz, który to bardzo szanuje, bo nie piłem od nich jeszcze słabego piwa. Nie bardzo wiem skąd nazwa, bo Wąsoszowi zdecydowanie bliżej do Matki Boskiej Częśtochowskiej, niż na Pomorze, ale co tam. Najważniejsze jest piwo, a to jest na prawdę  w porządku. (a dla węszących za wiedzą. Na stronie Wąsosza napisali, że to hołd dla pomorzan i kaszubów. ok)

Piwo ma fajną choć niezbyt trwałą pianę. W zapachu doszukamy się chleba, więc przeważają nuty słodowe. Chmieli tutaj nie uświadczymy, może poza lekką mokrą szmatką, ale to już czepianie się, bo piwo pachnie sto razy lepiej niż leszek, żywczyk, czy cała reszta koncernowych lagerów.

W smaku jest idealnie, bo do słodowych rześkich klimatów dochodzi delikatna goryczka, która potęguje odczucie orzeźwienia, lecz nie jest w żaden sposób męcząca, czy zalegająca. W piwie czuć, że dodany został również chmiel i to nie tylko jako napis na etykiecie, a ma on rzeczywisty wpływ na piwo.

Jeśli wpadnie Wam w oko Pomorzanin z Wąsosza. Spróbujcie go. Jest ok.

 

Browar: Wąsosz

Styl: Jasne pełne (Lager)

Wysokość ekstraktu: 12

Zawartość alkoholu: 5,2%

IBU:

Barwa: Ciemne złoto, całkowicie klarowne.

Temperatura: 8 st

Cena: 4,2 zł

_DSC0626

avatar
Napisane przez

Majk