Belgian IPA Browar Grupa docelowa Jan Olbracht Piwne Freaki Styl piwa

Pijany mnich, czyli Opactwo Olbrachta

Pijany mnich, czyli Opactwo Olbrachta

Swego czasu dużo grałem w cRPG. (czyli byłeś no-lifem?) Nie straszne mi były smoki i jaskinie pełne truposzy. (pewnie dlatego, że istaniały tylko w Twojej głowie) I tak szwendając się, czy to po mieście Tristram, czy Zapomnianych Krainach, prędzej czy później zawsze wlazłem do tawerny (pisząc to uświadomiłem sobie, że jednak pociąg do alko miałem zawsze, skoro grając w Baldura dostanego z okazji zdania do liceum, myślałem o wdepnięciu do tawerny na browarka).

Jak już mój pecet (procek intel i grafa 256 kolorów, najlepszy komp na dzielni swego czasu) wczytał skomplikowane tekstury pijackiego przybytku, moim oczom ukazywało się dokładnie to co na etykiecie piwa Opactwo Olbrachta z browaru Jan Olbracht. Nie wiem co prawda, czy w Piotrkowie Trybunalskim mają tawerny (mają na wylocie Zajazd Krokus – wypas żarcie – polecam), ale klimat na etykiecie jest mega fajny. Uwaleni w trupa braciszkowie zakonni pokładają się otoczeni flaszkami. (czyli dzień jak codzień w kurii)

I ja im się wcale nie dziwie, bo Opactwo Olbrachta jest:

a) zajebiście smaczne

b) wysokoprocentowe

co razem daje niezłą mieszankę wybuchową. Piwo pachnie lekko i nienachalnie. Czujemy tu amerykańskie chmiele, czujemy tropiki i lekką żywicę. Pierwszy łyk zachęca nas, by pierwsze szkło Opactwa nie było ostatnim. Delikatne, słodkawe owoce tropikalne uzupełnione tu są lekką żywicznością i lasem. Jeśli do tej pory Olbracht nie zachęcił mnie do kolejnego łyka, to zrobiła to goryczka. Grejpfrutowa, wyczuwalna dłuższą chwilę zarówno w gardle, jak i na końcu języka.

I tak łyk po łyku, szklanka po szklance mógłbym zbliżyć się do odpoczywających z błogim uśmiechem braciszków. (ale jak zbliżyć?WTF???) Niestety, tak jak w grze trzeba było ruszyć w dalsze boje ze smokami, złoczyńcami i martwymi, bo tak w życiu trzeba….  a z resztą chrzanić, co trzeba… Na zdrowie !!!

_DSC0320

Browar: Jan Olbracht (Piotrków Tryb.)

Styl piwa: Belgian IPA

Wysokość ekstraktu: 16,5

Zawartość alkoholu: 7%

Barwa: Bursztynowa. Lekko zmętnione

Piana: Drobnopęcherzykowa, szybko opada.

Temperatura: 12 st. C.

Cena:  7,8 PLN

avatar
Napisane przez

Majk