Browar Doctor Brew Grupa docelowa India Pale Ale Piwne Freaki Styl piwa

Dawno dawno temu, czyli jak puknąć Molly

Dawno dawno temu, czyli jak puknąć Molly

W dawnych dziejach żył sobie Misiek. Chłop zacny, majętny i szlachetny. Czcił co dobre, a na złe narzekał. Chłop miał jednak jedną wadę. Gdy w zasięgu internetowego kabla pojawiała się zachwalana wszem i wobec samica o wychwalanym pod niebiosa licu, nie mógł się jej oprzeć za skarby świata. Tak też szlachetny Misiek dał się złapać na błyskliwe, acz płytkie zalety dwóch Panien. Pierwszą była Winna Jęczmienna. Druga do łoża wlazła mu Ryśka. Obie odbiły mu się lekką czkawką, za co zresztą obwinił Brwistego księcia mającego w papierach tytuł Doktora.

I tak Misiek startował w turniejach o najlepszą dziewicę Alkaponii, a w tym czasie Gąsiorek nie bacząc na obyczaje wyrwał na zwykłej dysce pospolitą dziołchę o jakże amerykańskim imieniu Molly. Molly była córą tego samego księcia co siermiężne siostry. Była jednak nieco starsza, co wcale nie ujmowało jej zalet.

Molly rodowo zwała się IPA, co nakazywało jej być twardą babką. Do tej pory nie wiadomo, czy to urok Gąsiorka tak ją zmiękczył, czy były to raczej lampy hipermarketu, lecz Molly okazała się istotą dość miękką, a raczej bladą w swym odcieniu. Mimo dość bladej barwy uroku miała jednak wciąż wiele.

Gdy napalony Gąsiorek przygarnął ją do swego szklanego lica, odpłaciła mu fajną gęstą pierzyną, która co prawda opadała z każdą minutą, lecz zapewniła wspaniały wstęp do dalszych przeżyć. Odzierając szaty z Molly, Gąsiorek wyczuł delikatny aromat amerykańskich chmieli. Delikatny na tyle, by nie zakłócać konsumpcji lekkiej dziewicy, lecz wystarczający, by dać konsumentowi to, czego oczekiwał. Porządnej dawki cytrusowej woni, zakończonej lekkim słodkawym aromatem. Po pierwszym kęsie, tej jakże szlachetnej księżniczki okazało się, że zapach był jedynie preludimum do wspaniałego smaku, który pozostawał w ustach na dłużej, dzięki lekko grejpfrutowej goryczce. I tak Gąsiorek z kęsa na kęs odpływał coraz bardziej zauroczony starszą siostrą Ryśki i Winnej.

Budząc się rano, trzeźwiejąc lekko przypomniał sobie co prawda, że panna miałaa kolor co najwyżej słomkowy i że jej lekkie niedociągnięcia przykryte były porządną dawką chmieli, lecz nie odebrało mu to satysfakcji z zaliczenia tej jakże ponętnej i atrakcyjnej sztuki. Gąsiorek pozostał dumny, że Molly przewinęła się przez jego szklany harem, ciesząc się zarazem, że nie dał się skusić droższym, lecz nie lepszym młodszym siostrom o bardziej chwytliwych imionach.

_DSC0334

 

Browar: Doctor Brew

Styl: IPA

Wysokość ekstraktu: 16

Zawartość alkoholu: 7,1%

IBU: 95

Piana: Gęsta, wysoka, bardzo krótkotrwała

Barwa: Jasnozłota, słomkowa. Lekkie zmętnienie

Temperatura: 10 st. C

Cena: 9,9 zł

 

avatar
Napisane przez

Majk