Grodziskie Piwne Freaki Profesja

Mnich Grodziski

Mnich Grodziski

Profesja zachwyca mnie i czaruje każdym kolejnym wypustem. Słowem wyjaśnienia, muszę napisać, że Mnicha piłem wcześniej, piszę z notatek, a w notatkach podkreślone dwa razy… zajebiście wędzone, pełne piwo. Notatki z degustacji wyglądają jakbym przeżywał orgazm pijąc jakiś czas temu tego Grodzisza. Po tym piwie wypiłem kilka kolejnych z Profesji, jedno lepsze od drugiego i stąd tak pozytywny wstęp do recenzji.

Jedyne co mi się w Mnichu nie podoba, to piana. Piana zbyt niska jak na styl. Na usprawiedliwienie należy dodać, że jest to Grodzisz modyfikowany, pewna wariacja na temat stylu. Ma większy ekstrakt. Jest ogólnie piwem cięższym i pełniejszym. Barwa to słomka wpadająca w jasne złoto, czyli też troszkę za ciemno. Ale spokojnie, nie należę do grupy piwnych nazistów. Piwo ma być przede wszystkim dobre, a to uwierzcie, że jest.

W zapachu mamy wędzonkę taką, jak w najlepszych serach. Serach właśnie, nie mięsiwach. Bardzo intensywna wędzonka wspomagana przez słodową podstawę. W tle majaczą klimaty drożdżowe. Całość pachnie bardzo przyjemnie i intensywnie. Wredni stwierdzą, że zbyt intensywnie. Pierwszy łyk to zaskoczenie. Piwo jest nadspodziewanie pełne. Bardzo treściwe i słodowe. Wędzonka nadal nam towarzyszy, a delikatna kwaskowość zwiększa pijalność. Słowo o pijalności. Piwo jest cięższe od choćby „Piwa z Grodziska”. Wysycenie również jest sporo mniejsze. Mi to nie przeszkadzało. Wypiłem z największą przyjemnością. Kolejne świetne piwo z wrocławskiego browaru.

Browar:  Profesja

Styl: Grodziskie

Wysokość ekstraktu: 8,6

Zawartość alkoholu: 3,2%

IBU:  Prawie nieodczuwalna goryczka

Piana: Obfita, choć jak na styl, za mała

Barwa: Jasne złoto. Prawie idealnie klarowne.

 

avatar
Napisane przez

Majk