Dukla Piwne Freaki Stout

Niemała Czarna

Niemała Czarna

Ale piękna etykieta, ble ble ble. O „alepięknych” etykietach piw z browaru Dukla już było w internetach napisane dużo. W najbliższym okresie Szyszki wzięły sobie ten browar pod lupę. Spróbujemy sobie tego i owego. Otworzyli sklep internetowy gdzie piwo sprzedają za połowę ceny, którą trzeba za butlę zapłacić w choćby stolycy. Klimat panujący w sklepie internetowym jest „ciekawy”. Nikt nic nie ogarnia, ale jak złapiemy za telefon i zadzwonimy, to pogadamy z przesympatycznymi ludźmi, którzy pomogą, doradzą i nawet wyślą do nas zamówiony towar. Chyba trzeba się do nich wybrać na pogaduchy, bo z gadki, ludzie mają pozytywny fan. Jestem pewiem, że zapisali się już na kurs poprawnego klikania myszką, więc sklep ogarną lada moment i wszystko będzie śmigać.

No, ale wróćmy do „Małej czarnej”. Na wejściu zaznaczyłem, że wcale nie małej, bo piwo jest czarne jak najczarniejsza smoła lub przynajmniej dupa Masaja. Czarne piwo przykrywa warstwa białej, niezbyt zorganizowanej piany, która po minucie robi angielskie wyjście i zanim się spostrzeżemy, to już jej nie będzie.

W zapachu mamy palone słody w całej okazałości. Jest kawa. Jest gorzka czekolada. W zapachu nie ma tylko niczego „cream”, ale to taki szczegół. Nie czepiajmy się. Nie czepiajmy się, bo już w smaku jest bardziej „creamy”. Czekolada staje się tutaj bardziej słodka, karmelowa. Kawa pozostaje gorzka, niczym porządne espresso. Piwo, ma zaskakująco wysoką goryczkę w kawowej, palonej postaci. Fajnie kontruje ona aksamitną, lekko lepistą konsystencję piwa wynikająca z dodatku płatków owsianych i słodu.

Bardzo poprawne piwo. W składzie nie doczytałem się laktozy, więc nie do końća wiem dlaczego jest to Cream Stout. Umówmy się, że jest to po prostu Stout. Do tego bardzo poprawny. A do tego ta „alepiękna” etykieta 😉

_DSC0723

 

Browar:  Dukla

Styl: Stout

Wysokość ekstraktu: 14

Zawartość alkoholu: 4,8%

IBU: 28

Piana: Była przez moment. Później już niebyła 😉

Barwa:  Czarne jak asfalt

Temperatura degustacji: Lekko schłodzone

avatar
Napisane przez

Majk