Kormoran Lager Piwa codzienne

Krzepkie z browaru Kormoran

Krzepkie z browaru Kormoran

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki czas, gdy trzeba zmierzyć się z czymś Krzepkim. Gimnazjalista mierzy się Warką Strong, kobiety mierzą się z Corneliusem Bananowym. Ja jako dorosły facet postanowiłem zmierzyć się z krzepkim Krzepkim z browaru Kormoran. Nie przepadam za jasnymi, mocnymi piwami, ale jako, że Kormoran raczej mnie nie zawodzi to postanowiłem spróbować tego pieruńskiego wynalazku.

Etykieta, jak to u Kormorana. Schludna, ładna. Zawiera wszystkie potrzebne informacje. Duchowny pijący piwo na etykiecie, chybe jest już po którymś kufelku sądząc po jego rubasznej mince 😉

Piwo pachnie słodem i kwiatami. Jest tutaj wyczuwalna woń alkoholu, lecz na szczęście niezbyt mocna. Nie lubię jak piwo śmierdzi spirytusem. Tego tutaj na szczęście nie ma. W smaku jest niestety znacznie gorzej. Piwo jest alkoholowo słodkawe. W moim odczuciu za bardzo odfermentowane, gdyż nie daje uczucia pełni w ustach. Piwo sprawia wrażenie rozwodnionego, a w słodkawym smaku, z każdym łykiem zaczyna dominować alkohol. Piwo po ogrzaniu (pod koniec degustacji) zaczyna już niestety męczyć swoją alkoholowością(jest taki wyraz?)

Podsumowując. Ja swoje starcie z Krzepki mam już za sobą. Raczej nie będę go powtarzał. Jeśli miałbym oceniać, to Krzepkie z Kormorana umieścił bym w środku drabinki jasnych, mocnych piw. Do wypicia, lecz alkohol zaczyna po pewnym czasie męczyć nie tylko głowę, lecz i kubki smakowe.

_DSC0737

 

Browar:  Kormoran

Styl: Krzepkie

Wysokość ekstraktu: 14,5

Zawartość alkoholu: 7,4%

IBU: 

Piana: Przez chwilę ładna, wysoka. Szybko się upija i znika

Barwa:  Bursztynowe. Dośc klarowne

Temperatura: Dobrze schłodzone

avatar
Napisane przez

Majk