American Pale Ale Browar Grupa docelowa Lwówek Piwa codzienne Styl piwa

Piwo Jankes z browaru Lwówek – namiastka amerykańskich chmieli

Piwo Jankes z browaru Lwówek – namiastka amerykańskich chmieli

Dziś kolejny wpis o piwach dostępnych w każdym sklepie, lecz będących półkę wyżej niż zwykłe najtańsze pilsy. Do szkła trafił Jankes z browaru Lwówek. Sam browar określa to piwo jako Lwówek Pale Ale. Trochę bez sensu, gdyż piwnemu amatorowi nic to nie powie, a znów piwni wyjadacze to wyśmieją. Chodzi pewnie o marketing, bo „pale ale” zaczyna być po prostu trendy (mówi się jeszcze jazzy?) .

Piwo Jankes to świetny wybór, jeśli chcecie spróbować swej przygody z piwami chmielonymi amerykańskimi odmianami chmielu(potwierdzona jest obecność Sybilli i Cascade. Wiemy, że piwo chmielone było czymś jeszcze lecz nikt nie chce zdradzić czym).
Piwo to jest niesamowicie pijalne. Ma słodkawy aromat tropikalnych owoców (jak mango) i żywicy. Jeśli nie mieliście wcześniej styczności z takim stylem piwnym, to zachęcam. Nawet jak za pierwszym podejściem coś Wam nie będzie grało w aromacie i smaku, to po pewnym czasie zaczniecie za nim tęsknić.
Smak piwa jest kontynuacją jego zapachu. Czuć tutaj amerykańskie chmiele, jest lekko słodkawo, lecz idealnie przełamuje to goryczka, w stylu takiej jaką czujemy na jęzuku jedząc skórkę pomarańczy (ciekawe?) . Piwo zasługuje na uwagę również swoją pianą. Piana jest niesamowicie zbita, gęsta i trwała. Nalejcie Jankesa do szkła, a piana na dwa palce będzie w szkle obecna do ostatniego łyka piwa.
Co również nie jest bez znaczenia. Jankes jest piwem lekkim jak na styl American Pale Ale(alk. 4,2% obj, przy 12,5% ekstraktu). Dlatego jest doskonałym wyborem jako piwo tzw. sesyjne (czyli doskonałe choćby dla mnie, gdyż ja zawsze piję >1 piwa na wieczór, a nie lubię jak mnie rano boli głowa).

Zdecydowanie polecam Jankesa. Jak już zarazicie się Pale Ale, to zapraszam do poczytania o innych piwach w tym stylu (menu jest z prawej strony tego wpisu).

_DSC0294

Browar: Lwówek

Styl Piwa: American Pale Ale

Wysokość ekstraktu: 12,5 % wag.

Zawartość alkoholu: 4,2%

IBU: .

Piana: Biała, zbita i gęsta. Do ostatniego łyka zostanie dość gruba jej warstwa.

Barwa: Bursztynowa. Lekkie zmętnienie

Temperatura: 11 st. C.

Cena: 5,7 zł

avatar
Napisane przez

Majk