bitter Browar Centralny Piwne Freaki

O psie co miał być nudny a ugryzł w dupsko

O psie co miał być nudny a ugryzł w dupsko

Każdy zna takiego psiaka co to niby leży sobie i nic nie robi. A jak tylko odwrócisz wzrok to upierdoli Cię prosto w poślad. Ja znam też takich ludzi co to niby mili i sympatyczni. Tu zjedzą pączusia, tu się uśmiechną, tutaj zagają. A jak tylko spuścisz z nich oko, to wsadzą Ci w plecy taki nóż, że ten wyłażąc Ci przodem zadrapie Cię jeszcze w brodę.

No ale powyższe popierdółki to raczej gadki o odźwięku negatywnym. Ja chciałbym dziś pozytywnie, bo i ekipie z Browaru Centralnego wyszło pozytywnie. Otóż mam odczucie, że pies, który widnieje na etykiecie i w nazwie piwa Goldie Basset to lekki pstryczek w nos dla stylu, który piwo reprezentuje. No bo czego możemy spodziewać się po bitterze? Umówmy się. Przegotowane kluchy żony mają w sobie więcej emocji niż ten styl piwny. Sama nazwa Bitter pochodzi od zwrotu „better not”, czyli w wolnym tłumaczeniu „lepiej mnie nie pij, bo nuda”.

Po wlaniu Basseta do szkła wcale nudno nie jest. Piana co prawda nie jest zbita i gęsta ale wesoło rośnie w szkle i utrzymuje się w nim dobrych kilka minut. Jest bardzo przyjemnie w zapachu. Są tutaj lekkie kwiaty, są słody, ale dowąchamy się tutaj również chmielu. W moim odczuciu chmiel pachnie tutaj aromatem zielonej herbaty :))

Smak mi to potwierdził. Słodowo kwiatowa podstawa wieńczona jest gorzkawą goryczką, która kojarzy mi się z zimną herbatą. Ten właśnie gorzkawy posmak sprawia, że piwo jest niesamowicie pijalne. Każdy kto choć raz wstał rano z olbrzymim kacem i zapił go herbatą z poprzedniego dnia lub zimną nestea cytrynową wie o czym tutaj piszę 😉

Naprawdę fajna interpretacja niezbyt ciekawego stylu. Mi się podoba i gdybym oceniał piwa w skali skoków narciarskich to dałbym tutaj 18,5. Musiałem odjąć za telemark, bo Basset zamiast telemarku zarył o stok uszami, no ale to wina raczej anatomii, niż umiejętności. Poza tym jest świetnie. Pies miał być nudnawy, a okazało się, że potrafi dostarczyć emocji nie mniejszych (lecz pozytywniejszych) niż zastrzyk przeciw wściekliźnie aplikowany prosto w dupsko .

_dsc0542

 

Browar: Browar Centralny

Styl: Ekstra Special Bitter

Wysokość ekstraktu: 15

Zawartość alkoholu: 6%

IBU: 40

Barwa: Herbata

Temperatura: 10 st. C

Cena: Powoli odzwyczajamy się od podawania ceny, bo męczy nas stos pozwów sądowych za przekłamywanie ceny o kilkadziesiąt groszy.

avatar
Napisane przez

Majk