Lager Piwa codzienne

Spoko browar za 1,39

Spoko browar za 1,39

Życie zaskakuje. Ito nie tylko wtedy, gdy przez sen walniecie klocka w gacie, bo śni Wam się, że siedzicie na kiblu z gazetą. Zaskakuje czasem również pozytywnie, gdy idziecie sobie po Biedronce, kupujecie sikacza za złoty czterdzieści bez grosza, a sikacz okazuje się niezłym piwem.

Z tym niezłym oczywiście nie lećmy do przesady. Piwo jest pijalne (w sensie, da się wypić). Zaryzykowałbym stwierdzenie, że wypiłem je nawet z przyjemnością. Po przelaniu do szkła Fasberg pokazuje nam ładną, wysoką pianę. Piana ta opada dość powoli, by pewnym czasie dając o sobie znać wyłącznie jako cienka obwódka na powierzchni piwa.

Zapach i smak, to pozytywne zaskozenie Fasberga. Piwo pachnie lekko słodowo. Chmielu to tu chyba nie użyto. Ale słód wącha się przyjemne. W smaku mamy kontynuację słodowości. Piwo jest mocno nasycone, co dodatkowo zwiększa jego pijalność. Fesberg pozbawiony jest wad, tak częstych w nawet sporo droższych piwach koncernowych. Spokojnie możecie zakupić to piwko na grilla. Biedronka zleciła jego warzenie do Browarów Łódzkich, co wyszło temu piwu zdecydowanie na dobre.

_DSC0758

 

Browar:  Browar Łódzki

Styl: Jasne pełne 

Wysokość ekstraktu: 11,7

Zawartość alkoholu: 5,7%

IBU: 

Piana: Bardzo przyjemna. Wysoka. Dość długo żyła,o czym opadła do cienkiej warstewki

Barwa:  Jasne złoto. Słomka. Klarowne

Temperatura degustacji: Mocno schłodzone

avatar
Napisane przez

Majk

  • Kamil

    Zdaje mi się że piwo warzone na Cybernetyki w Warszawie, Van Pur a nie browary łódzkie. To 2 w przypadku Fasberga z puszki.

  • NocekxD

    Nie polecam tego…. to wgl nie jak piwo tylko jak gazowana woda i do tego niemiła

  • Kasia Bartnik

    bardzo dobre piwo, smakuje prawie identycznie jak moje ulubione ktore pilam na erazmusie w hiszpanii (Aguila negra)