Browar Grupa docelowa Perun Piwne Freaki Roggenbier Styl piwa

Duby smalone, czyli nieśmiałe podejście do wędzonki

Duby smalone, czyli nieśmiałe podejście do wędzonki

Każdy był kiedyś w Zakopanem. Najczęściej pierwszy raz z wycieczką szkolną. Magia pryska, gdy do „zakopca” jedziesz pierwszy raz na własną rękę (choćby z laska, czy żoną). No niby elitarnie. W korkach sobie postoisz myśląc, że jedziesz do miejsca „wybranego”, „tylko dla elit”. Jednak po przyjechaniu na miejsce okazuje się, że jest pospolicie, by nie powiedzieć „chujowo”.

Podobnie jest z piwem Duby smalone. Kilka lat temu Misio dał mi do spróbowania „wędzonki”. Oddałem mu tę czarną maź obmyślając wymówkę, jak wylać to do zlewu, aby się nie obraził. W końcu kumpel, szkoda było go dołować, a że ma wyżarte kubki smakowe i popija „dziwne piwa” do obiadu, jego sprawa. Ja nie muszę. Od tamtej chwili trochę wody w Bystrzycy upłynęło, moje podejście do piwa zmieniło się tak bardzo jak, rozpoznawalność Magdaleny Ogórek w mediach. Postanowiłem w pełni świadomie spróbować piwa o „wędzonym” charakterze. No i chyba wybrałem nie najlepiej. Duby smalone z browaru Perun próbują pachnieć co prawda jak „oscypek” opychany na Krupówkach przez przebranego białego niedźwiedzia, lecz nic poza tym. Piwo to prócz aromatu delikatnej wędzonki nie zaproponowało mi nic.

Gdyby tak z tego piwa odciąć delikatny aromat wędzonego sera (lub podać je do degustacji alergikowi w maju), byłoby ono delikatnie mówiąc nijakie. Nijakie w pianie, nijakie w smaku. Nijakie w wysyceniu. No po prostu nijakie. Kolor co prawda ma ciekawy (coś pomiędzy ciemnym bursztynem, a kasztanem), lecz nic poza tym. Szczerze? Wolałbym wypić kolejnego dziś „jankesa” niż ocierać się o „wędzonkę”, niczym Janusz z Bytomia, o Aspen, w rzeczywistości jadąc na kwaterę do gaździny pod „zakopcem”.

_DSC0309

Browar: Perun

Styl Piwa: Smoked Rogenbier

Wysokość ekstraktu: 13%

Zawartość alkoholu: 5,5%

IBU: ..

Piana: Średnio i grubopęcherzykowa

Barwa: Ciemne z rubinowymi reflaksami, w grubym szkle nieprzejrzyste

Temperatura: 16 st. C

Cena: 7,5 zł

 

avatar
Napisane przez

Majk