American IPA (AIPA) OLIMP Piwne Freaki

Sentymentalna podróż do Zatoki Statku, czyli Demeter w szkle

Sentymentalna podróż do Zatoki Statku, czyli Demeter w szkle

Czasem bywa tak, że cały dzień układa się do dupy, lecz całość kończy się fajnym i przyjemnym wieczorem. Takim zakończeniem wczorajszego dnia były dla mnie dwa piwa (czy to już problem, jak alko zmienia postrzeganie dnia 😉 ?). Pierwszym było belgijskie Leffe Brune, a dobrze rozpoczęty wieczór zwieńczyła tytułowa Demeter. Nazwa piwa się zgadza, gdyż piwo oferuje nam to co w śródziemnomorskich krajach najlepsze. Świetny aromat i smak. Po otwarciu butelki, bucha z niej aromat moreli i żywicznego lasu. Zapach jest bardzo intensywny i powoduje, że człowiekowi robi się lepiej na sercu. Dzięki Demeter poczułem się tak, jak czułem się odwiedzając miejsce z fotki poniżej (dlaczego takie skojarzenie? O tym w dalszej części wpisu).

zakh

Smak jest kontynuacją tropikalnej wycieczki, a „kropkę nad i” w każdym łyku stawia świetna grejpfrutowa goryczka. Goryczka mocna, długo utrzymująca się, lecz nie męcząca. Piwo Demeter przywróciło mi fajne wspomnienia. Na miejsce podróży poślubnej wybraliśmy, z moją Lubą, Zakhyntos. Małą grecką wysepkę, którą wszyscy nam odradzali, bo „taka jak wszystkie inne”, „nudna”. Przy zakupie tego piwa miałem podobne myśli. Czym może zaskoczyć mnie kolejna polska AIPA. No i właściwie nie zaskoczyło mnie jakoś bardzo, lecz piwo to będę wspominał bardzo miło. Zapewniło mi godzinkę relaksu przy fajnym aromacie i smaku. Dokładnie tak jak Zakhyntos, zapewnił mi świetny tydzień relaksu, w spokojnym zaciszu. Jedyne co w piwie tym mi się nie spodobało, to piana. Właściwie brak piany, porównywalny do braku jakichkolwiek fal w powyższej zatoce.

Podsumowując, Demeter to AIPA na dobrym poziomie, nie agresywna, raczej słodkawa i kojąca, lecz moment jej otwarcia i powąchania przyprawił mnie o dreszczyk emocji porównywalny z wejściem na kładkę skalną z której robione było zdjęcie Zatoki Statku na Wyspie Zakhyntos. Warto tam pojechać (i kupić Demeter), dla tego choćby jednego momentu.

_DSC0316

Browar: Olimp

Styl Piwa: AIPA

Wysokość ekstraktu: 15%

Zawartość alkoholu: 6%

IBU: .

Piana: Piany właściwie brak.

Barwa: Bursztynowa, morelowa. Średnie zmętnienie

Temperatura: 15 st. C

Cena: 8,2 zł

avatar
Napisane przez

Majk