Piwne Freaki Quadruppel Szał Piw

O nieułożonym psiaku kumpla

O nieułożonym psiaku kumpla

Oczywiście mógłbym tu błyskać swą wiedzą na temat Wielkopolskiej gwary, ale po co. Każdy kto w craftowym świecie siedzi wie co to Buba, a chwalenie się oczywistością zalatuje poczuciem humoru przedszkolaka, który nawalił kupę w pieluchę i liczy na pochwały.

Mam za to kumpla co to ma psa. Znaczy, kumpla mam nie jednego (ze trzech naliczyłem), ale tylko jeden z nich ma psa. Psiak mały i niepozorny. Gdyby tak wywieźć go do schroniska miałby małe szanse na adopcję, bo nie wyróżnia się niczym szczególnym. Psy takie nazywam potocznie fafikami, ale kumpel jest mniej rozgarnięty i nazwał go Buba.

Buba daje pokaz w momencie jak poznasz ją bliżej. Okazuje się psikiem nierozgarniętym, lekko chaotycznym i mocno szczekliwym. Nie chcę użyć słowa, że Buba męczy mnie przy dłuższym spotkaniu, bo kumpel się może obrazić, ale tak to trochę wygląda. Co gorsza, psina ma tendencję do podbierania mocnych trunków z barku i niemiłosiernie wali jej z pyska mocnym alkoholem. Oczywiście zdaję sobię sprawę, że psy rasy Quadronóg muszą mieć w sobie alkoholową moc, lecz nie koniecznie jestem przekonany, że muszą nią zionąć przy każdym zbliżeniu pysk w pysk.

Buba złapała ostatnio pchły. Nie wiem z jakiego bloga dla kobiet kumpel wynalazł ten przepis, ale postanowił zwalczać małe mendy przyprawami. Nasypał do wanny po kilogramie kolendry i innych znalezionych w kuchni ziół, a następnie moczył w tym biednego psiaka godzinami. Efekt tego jest taki, że po wczorajszym spotkaniu z Bubą zgagę mam o teraz, a jak dawałem psinie buziaka na dowiedzenia, to do tej pory odbija mi się ziołami.

Mam na Bubę jeden pomysł i podpowiem go koledze. Na przekór frakcjom zielonym, Animalsom i obrońcom wielorybów poproszę kumpla, by wrzucił Bubę na kilka miesięcy do ciemnej piwnicy. Będzie mi za to dziękował. Psina się ułoży, spokornieje i będzie z niej na prawdę dobry towarzysz do spędzenia wolnego wieczora.

Browar:  SzałPiw

Styl: Quadruppel

Wysokość ekstraktu: 19

Zawartość alkoholu: 8,2 %

IBU: ..

Piana: Bardzo obfita, po kilku minutach zostaje cieniutka warstwa. 

Barwa: Ciemnobrunatne. Nieprzejrzyste

Temperatura: 8 st. C.

Cena:  8,2 zł

avatar
Napisane przez

Majk