Lager Namysłów Piwa codzienne

Masz BRANIE WOjtku

Masz BRANIE WOjtku

Wpis o piwie Braniewo cieszy się dużą popularnością, dlategoż postanowiłem wysłać o do SPA i przeprowadzić mu mały lifting. Idealnym dniem do ponownego testowania piwa jest dzień, w którym dwa polskie zespoły piłkarskie dostają się do fazy grupowej europejskich pucharów. A jak to jest z tym Braniewem?

Na etykiecie napisali, że warzą je na wodzie oligoceńskiej. Nikt na świecie nie wie co to znaczy, ale brzmi fajnie. Zdrowe pewnie 😉 Braniewo jest zdrowe, to mamy ustalone, ale uczyli mnie, że wszystko co zdrowe jest niedobre i brzydko wygląda. Rzut oka na piwo i coś tu jest nie tak. Piwo prezentuje się naprawdę fajnie. Wysoka, biała i gęsta piana utrzymuje się na szkle kilka minut, lecz dziurawiąc się z każdą sekundą wygląda coraz gorzej. Samo piwo jest złociste i idealnie klarowne. Taki typowy przefiltrowany lager.

Dalej niestety jest już kapkę gorzej. Piwo pachnie gorzej niż brat bliźniak, czyli namysłowski pils. Mamy tutaj co prawda delikatny aromat słodów, ale mamy niestety również coś kwaśnego, nieprzyjemnego dla nosa. Niestety kwaskowe posmaczki odczuwalne są również w smaku. Moje ogólne wrażenie po każdym łyku, to mocne rozwodnienie, posmak landrynek i czegoś kwaśnego. No niestety nie jest za dobrze. W smaku, chmieel objawia się dośc tępą i niesmaczną goryczką. Na plus, że owa goryczka występuje, na minus jest jej ohydny w odbiorze charakter.

No niestety. Piwo przez wielu zwane „legendą Warmii i Mazur”. Z legendy nie pozostało zbyt wiele. A może to była taka sobie legenda?
_DSC1577

Browar:  Braniewo (Namysłów)

Styl: Lager

Wysokość ekstraktu: nie podali

Zawartość alkoholu: 5,8%

IBU: ..

Piana: Obfita, dość trwała.

Barwa: Złota. Idealnie przejrzyste.

Temperatura: 6 st. C.

Cena:  2,89 zł

avatar
Napisane przez

Majk

 • Szu

  (browar Braniewo jest częścią GŻ) ?
  a skąd te dane ?

 • Lesio

  Na początku jak tylko wyszło było bardzo dobre. Teraz zarówno w smaku jak i w zapachu przypomina kacowe rzygowiny .
  Moim zdaniem całkowicie niepijalne i bardzo mocno kacogenne .

  • Kororowy Majk

   😉

 • Kiwi

  Skąd ta cena ? W Elblągu 1.59 zł