Amber Lager Piwa codzienne

Amber Mocny Red

Amber Mocny Red

Spodziewałem się urwania mi mózgu i nosa alkoholem. Przetrzepania mojej niegrzecznej dupy. Bólu głowy. W pewnym sensie się „zawiodłem” 😉 Piwo to sprawiło na mnie o wiele lepsze wrażenie niż się spodziewałem. Oczywiście, mocne lagery, to już nie moja bajka, ale uczciwie, to nie jest złe piwo. Po przelaniu do szkła naszym oczom ukaże się złocisty trunek o wybitnie ładnej czapie gęstej, białej piany. Piana nie odpuszcza jak komornik długu. Za wygląd mocny plus.

Amber mocny red pachnie zbożem i kwiatami. Czuć tutaj lekką woń alkoholu, lecz nie jest to aromat, który mógłby uprzykrzyć nam degustację. W smaku, ten wysokowoltażowy Amber jest piwem zaskakująco lekkim. Słodkawym, kwiatowym w odbiorze. Piwo jest dość wysoko wysycone, co w połączeniu ze wspomnianą słodkością, lekko męczy. Nie doszukałem się tutaj nut chmielowych. Goryczki również na horyzoncie nie wypatrzono. Piwo jest dość wytrawne w odczuciu. W sumie to dobrze, że sprzedawane jest w tradycyjnych, małych „bączkach” o pojemności 0.33. Taki gabaryt sprawił, że wypiłem je bez problemów. Pół litra mogłoby mnie już zmęczyć, a tak będę je wspominał jako „do wypicia” na wakacjach.
Podsumowując, jak traficie w sklepie, kupcie. Amber Mocny Red przeniesie Was pod budkę z piwem. Budkę, pod którą oczekiwałeś mózgotrzepa pitego w towarzystwie mocno dziabniętych dziadów. Okazało się, że pijesz poprawne piwo, w towarzystwie sympatycznych, brzuchatych piwoszy 😉

 

Browar:  Amber

Styl: Strong Lager

Wysokość ekstraktu: 14,5

Zawartość alkoholu: 7%

IBU:  Nie uświadczyłem

Piana: Biała, wysoka, żywotna

Barwa: Złoto

Temperatura degustacji: Mocno schłodzone

avatar
Napisane przez

Majk